Ömür Boyu Devlet Memuru Olma Dönemi Sonlanıyor! İşte Uzmanların Aktardıkları

Bilindiği üzere kamu kurumlarına memur olarak girebilmek, birçok kişinin dediği gibi "Devlet kapısı" ve ömür boyu memurluk anlayışı son bulacak. Bunun yerine görevini doğru şekilde yapan, vatandaşa hizmet eden, kamudaki işleyişi olumlu düzende etkileyen çalışanları ödüllendirecek bir sistem üzerinde duruluyor.

Her ne kadar yapılan açıklamalarda performans sisteminin getirilmeyeceği, bu yönde bir çalışmanın olmadığı ifade edilmiş olsa da, bakan tarafından da aktarıldığı ifadeyle " Kendisini geliştirmesine, ülkeye hizmet etme, alanındaki gelişmeleri takip edip etmemesine bakacağız. " şeklindeki açıklamaları da aslında bu sistemi doğrular nitelikte.

Bankamatik memurluğu anlayışı da ortadan kaldırılacak

Bazı müşavirlerin, bakanlar görevden ayrılsa dahi 65 yaşına kadar görevde kaldıklarına değinen ve bu memurları "Bankamatik memuru" olarak tanımlayan Bakan, kamuda işlevselliğin sinyallerini vermişti. Elbette bu durum, mevcut personel ihtiyacının karşılanmasına da yeni bir umut ışığı yakmış oluyor.

Personel ihtiyaçları giderilecek

Kamu kurum ve kuruluşlarına personel alımında, sözleşmeli personel statüsünde ihtiyaçlar anlık olarak giderilebilecek. Bir kurum için personel alımı yapılacak, kurum sözleşmeli olarak bünyesinde anında çalıştırmaya başlayabilecek. Bu da mevcut personel ihtiyaçlarında, anlık olaran devlet kapısına girmeye çalışan vatandaşlara umut ışığı olacak...

kpsscafe.com.tr | KONYA

- KPSS Cafe, Kamu bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4296791/omur-boyu-devlet-memuru-olma-donemi-sonlaniyor-iste-uzmanlarin-aktardiklari