Diyanet İşleri Başkanı Erbaş : Bunlara Fırsat Vermemeliyiz

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Hakkari Hacı Sait Camisinde Cuma Hutbesi irat etti. Cuma hutbesinde İslam'da kadın, adalet, merhamet ve hakkaniyet konularına değinen Erbaş, özellikle son zamanlarda ortaya çıkan bazı sözde ilahiyatçıların yaptığı açıklamalara daha fazla müsade edilmeyeceğini, toplummda aileleri, kadınları rahatsız edecek konuların reyting uğruna ekrana taşınmasına müsade edilmeyeceğini söyledi.  Erbaş, "Özellikle toplumumuzu, insanımızı ve kadınımızı rahatsız edecek konuları, ulu orta ekranlardan tartışmak, bazen reyting kaygısıyla, düşüncesiyle bunları ekranlara taşımak doğru değildir, bunlara fırsat vermemek lazım diye düşünüyorum. Toplumumuzun, insanımızın huzuru için bunlara dikkat etmemiz gerekiyor.

BUNLARA FIRSAT VERMESİNLER

Zaman zaman kadınlarla ilgili bazı konularda sorular soruluyor, cevaplar veriliyor, bazı ihtilaflı konular gündeme getiriliyor ve onlar sosyal medyada, ekranlarda çeşitli şekillerde speküle ediliyor, üzerinde spekülasyonlar yapılıyor. Bunlara fırsat vermeyelim, medya yöneticilerimiz bunlara fırsat vermesinler.

SOSYAL MEDYADA BUNLARI PAYLAŞMAYALIM

Sosyal medyada bunları çok fazla paylaşmayalım, zira bu konular, ilmi ortamlarda, ehil alimlerin birlikte müzakere ederek sonuca ulaştırıp, ondan sonra toplumla paylaşılacak şeylerdir. " İfadelerini kullandı. Geçtiğimiz günlerde sözde ilahiyatçı Nurettin yıldız isimli şahıs, kadınların dayak yemelerinden dolayı şükretmeleri gerektiğini söylemiş üzerine 'Sabahlara kadar şükretsinler, kuma istemiyorlarsa' tabi demişti. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı bu açıklamalarla ilgili soruşturma başlatmıştı.

KPSSCAFE - ANKARA

- KPSS Cafe, Diyanet bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4296754/diyanet-isleri-baskani-erbas-bunlara-firsat-vermemeliyiz