Tesla Model S iç paneli tanıtıldı

Tesla Model S paneli tanıtıldı. Tesla Model S modellerinde paneller ile beraber akıllı otomobiller ile beraber kullanıcılarını sevindirecek.

Tesla’nın yeni tasarladığı elektrikli arabası Model S için hazırladığı kontrol paneli uzay gemisi kontrol panellerini andırıyor ve standart bir dizüstü bilgisayardan daha büyük. En son teknolojiyle donatılacak olan Model S’in kontrol panelini kullanmak da marifet istiyor.Tesla elektrikli araba üretiminde Silikon Vadisi'nden çıkan ilk teknoloji şirketi. Sahibi ve CEO’su Elon Musk’ın proje ve yatırımları teknoloji dünyasını belirliyor, yeni yatırımları tetikliyor. Tesla’nın elektrikli arabaları artık ABD’de araba galerilerinde satılmaya başlandı. Bu elektrikli arabalar için yeni bir dönemin başladığına da işaret.
Tesla’nın son modeli Model S, hem üstün donanıma ve bu donanımı kontrol edebilmek için 17 inçlik dev bir kontrol paneline sahip. Henüz tasarım aşamasında olan bu ara yüz test aşamaları bittikten sonra Tesla Model S in ön paneline gömülecek. 2 ve 3 boyutlu kontrollerin yer alacağı yeni kontrol paneli oldukça büyük ve arabayla ilgili pek çok özelliğin aynı anda kullanılabilmesini sağlayacak pencerelerden oluşuyor. 
Tesla Model S yeni panel kullanımı ve neleri kontrol edebildiğini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz. Tesla yeni modeliyle taktir topluyor.

- KPSS Cafe, Teknoloji bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4296577/tesla-model-s-ic-paneli-tanitildi