Yeni Dönem 10 Bin Polis Özel Harekat (PÖH) Alımı Ne Zaman? Alımlar Lise Düzeyinden mi Yapılacak?

Geçtiğimiz yıl alımı yapılan özel harekat polisinin ardından yeni PÖH alımları için bekleyiş başladı:Yeni PÖH alımları için bekleyiş devam ederken adaylar hazırlık aşamalarını devam ettiriyor ve ilanın bir an önce yayımlanmasını istiyor.

Geçtiğimiz yıl 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında yayımlanan bir Kanun Hükmünde Kararname ile daha önce üniversite düzeyinden ve KPSS puanı ile yapılan alımda bu şartlar esnetildi. Eğitim düzeyi en az lise düzeyine indirilirken sınav şartı da kaldırıldı. Daha sonra ise KPSScafe olarak bizim de desteklerimiz ile askerlik şartı da kaldırıldı ve 286 binden fazla aday, PÖH olabilmek için başvuruda bulunmuştu. Adaylar için sınav aşamaları tamamlandı ve PÖH olmaya hak kazanan adaylar, eğitim için çağrıldı.

10 Bin PÖH alımı sürecinin sona ermesinin ardından ynei PÖH alımı için bekleyiş başlamıştı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise Nisan ayında katıldığı bir televizyon programında yeni PÖH ve JÖH  alımı için müjde vermişti. Bakan Soylu yaptığı açıklamada yeni alımlar için 10 bin PÖH ve 7500 JÖH alımı yapılacak denmişti. Bakan Süleyman Soylu'nun bu açıklamasının ardından adaylar yeni PÖH alımını beklemneye başladı.

Yeni PÖH Alımı Lise Düzeyinden mi Olacak?

Daha önce lisans düzeyinden yapılan PÖH alımları KHK ile lise düzeyinde indirilmişti. Önümüzdeki dönem beklenen PÖH alımının da lise düzeyinden olması bekleniyor. Ancak bu konuda henüz net bir açıklama gelmedi.

PÖH Alımı Ne Zaman?

10 bin yeni PÖH alımı için bekleyiş devam ederken ilanın yayımlanma tarihi ile ilgili henüz net bir açıklama gelmedi. PÖH alım açıklaması gelir gelmeze haberdar olmak için Kpsscafe'yi takipte kalın.

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

- KPSS Cafe, KPSS bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4296541/yeni-donem-10-bin-polis-ozel-harekat-poh-alimi-ne-zaman-alimlar-lise-duzeyinden-mi-yapilacak