Rektör Adnan Kasman Görevinden Alındı-İşte Hakkındaki Torpil İddiaları

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Kasman, hakkında açlan bir soruşturma kapsamında tedbiren görevinden açığa alındı.

15 Ağustos 2016'da görevi Prof. Dr. Mehmet Füzün'den devralan Dokuz Eylül Üniversitesi'nin Rektörü Prof. Dr. Adnan Kasman hakkındaki iddialar şu şekilde;

# Rektörü Kasman'ın eşi Saadet Kasman'ın yeğeni Hazal K. üniversiteye taşeron işçi olarak alındı.

# Rektörü Adnan Kasman'ın teyze kızı Bircan U., DEÜ Hastanesi'nde taşeron işçi olarak çalışırken hastanenin VIP bölümüne ataması yapıldı.

# Sakina B.k, Döner Sermaye İşletme Müdür Yardımcısı iken İzmir Meslek Yüksekokulu sekreterliğine atandı. Daha sonra ise şube müdürü oldu.

# 17-18 Mayıs arasında İstanbul'da düzenlenen Bilim Kahramanları Ödül törenine hiçbir idari görevi olmadığı halde rektörlüğü temsilen eşi Prof. Dr. Saadet Kasman'ı görevlendirdi. Görevlendirmeyi eşi gidip geldikten sonra geçmiş tarihli olarak çıkarttı.

# Genel Sekreter Ahmet Cevdet Oral'ın istifasını istedi. Oral bunu kabul etmeyince işler durma noktasına kadar geldi. Eğitim Fakültesi Dekanı ve Dekan Yardımcısı'nı görevden aldı.

# Dekanlık görevini Rektör kendi yetkisine aldı. Yine emekli olan Hemşirelik Fakültesi Dekanlığı'na atama yapmadı kendi yetkisinde yürütmekte.

# Rektör Adnan Kasman, öğretim üyesi olan eşi Prof. Dr. Saadet Kasman'ı "özel danışmanı" olarak atayıp, rektörlük katında oda tahsis etti.

# Kardeşi Doç. Dr. Şefika Kasman'ı da DEÜ İzmir Meslek Yüksekokulu'nda müdür yardımcısı olarak atadı. Nisan 2017 tarihi itibariyle Şefika Kasman'ın kadrosu DEÜ Makine Mühendisliği'ne atandı.

# Yeğeni Meral Kasman da hızlı şekilde yükseldi. Meral Kasman anlaşmalı kurumlarda memur olarak çalışırken, DEÜ Döner Sermaye İşletme Müdür Yardımcısına alındı. Ardından Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Sekreterliği'ne atandı. Buradan da kısa sürede terfi ederek şube müdürü oldu. Meral Kasman düz memur maaşı alırken bir anda 4 bin 150 liralık şube müdürü maaşı ve kadrosunu aldı

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4296522/rektor-adnan-kasman-gorevinden-alindi-iste-hakkindaki-torpil-iddialari