Çevre Bakanı Özhaseki: "Sıkı yönetim gibi durum mu var?"

" İçerideki fitne fesat ocaklarını bitirirken yurt dışında bunları senelerce besleyenler güya çaktırmadan para ve levazımat bakımından elinde ne varsa bunlara destek verenler şimdi aşikare destek veriyor. " ifadelerini kullanan Özhaseki şöyle devam etti:

OHAL halk için değil

" Bu OHAL'i halk için ilan etmedik sizlere hiç dokunmayacak. Şimdi sıkıyönetim var gibi bir durum var mı? Yok, kime karşı var? O teröristlere devlet düşmanlarına karşı var. 90 bin kişiye yakın insan attık. Arada ana muhalefet çıkıyor, '90 bin kişi işten atılır mı çok mağdur oldular.' diyor. Asıl mağdur bu millet. 250 kişi şehit oldu. 2 bin 200 gazimiz var. Allah korusun bu ihtilal tutsaydı, Türk milleti diye bir millet kalmayacaktı.

Türkiye paramparça olacaktı. Doğuda bir Kürdistan doğacaktı. İçeride iç savaş başlayacaktı. Sonra bu hainleri biz devlette niye tutalım. Arkadaşlar bunları devlet okuttu. İş başına geldiler. Orada devlete ve millete hizmet edecekler. Eğer sapık itikatlara hizmet ediyorlarsa, devlet elbette bunları dışarıya atar. Şu an yaptığımız bundan ibaret. "

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4295631/cevre-bakani-ozhaseki-siki-yonetim-gibi-durum-mu-var