Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan KPSS Atama Duyurusu (3713 Sayılı Kanun)

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 25 ocak 2017 tarihinde yayımladığı ilan duyurusu kapsamında kuruma atanan adayları ilgilendiren bir bilgilendirme yaptı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na atanan ve yerleşen adayların kuruma teslim etmesi gereken belgeler duyuru çerçevesinde ilan edildi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na 3713 sayılı kanun kapsamında sehit yakını ve gazi memur adayları kuruma; Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, mezuniyet belgesi, dilekçe, sağlık beyanı, askerlik durum belgesi,6 adet vesikalık fotoğraf, adli sicil kaydı, atama başvuru formu, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu, mal bildirim formunu teslim etmeli.

Memur adayları Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı duyurusu içerisindeki işlemleri yapmaz ve bu belgeleri kuruma teslim etmez ise, kayıtları ve atamaları yapılmamış olacak. Adaylar böylece haklarını kaybetmiş olacak. Son gün ise 31 Ocak 2017 olarak açıklandı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı gibi çok sayıda kamu kurum ve kuruluşu, atanan adaylar için açıklamada bulunuyor. Gerekli belgeler ve izlenmesi gereken yollar açıklanıyor.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın açıklaması şu şekilde oldu; 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun ek 1’inci maddesi hükümleri gereğince; 09/05/2014 tarihli ve 28995 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Terörle Mücadele Kanunu Kapsamında Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İstihdam Edilecekler Hakkında Yönetmelik”’in “Atama ve Göreve Başlama” başlıklı 11’inci maddesine istinaden, Devlet Personel Başkanlığı tarafından 13 Ocak 2017 tarihinde gerçekleştirilen atama kurası sonuçları gereğince Bakanlığımız emrine yerleştirilen personelin 31 Ocak 2017 tarihi mesai bitimine kadar aşağıda belirtilen belgelerle birlikte Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığı 5’inci kat (549 no’lu oda)  Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Eskişehir Yolu 2151. Cadde No:154 Çankaya/ANKARA adresine veya Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüklerine şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. İlgililerin adreslerine atama işlemlerinin yapılabilmesi için ayrıca tebligat yapılmayacaktır.''

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı KPSS ATAMA DUYURUSUNUN TAMAMI İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ.

Grubumuza katılıp sorularınıza yanıtlar bulmak isterseniz --->tıklayınız  Mobil ios uygulamamızı cep telefonunuza ücretsiz yüklemek isterseniz ----> tıklayınız android uygulamamızı ücretsiz yüklemek isterseniz lütfen ---->>> tıklayınız
kpsscafe.com.tr|ANKARA

- KPSS Cafe, KPSS bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4295117/sanayi-ve-teknoloji-bakanligindan-kpss-atama-duyurusu-3713-sayili-kanun