Doktor Şaştı Kaldı! Dünyada Şimdiye Kadar 11 Kez Görüldü!

Doktor Şaştı Kaldı! Dünyada Şimdiye Kadar 11 Kez Görüldü! 

İzmir'de yaşayan Sevinç Çelik, şubatta hamile olduğunu öğrendi. Genç kadının hamileliğini öğrenmesinden sadece 1 ay sonra tekrar farklı bir yumurtasında döllenme olduğu ve ikinci hamileliğinin başladığı belirlendi.

Söz konusu durum dünya tarihinde sadece 11 kez kaydedildi. 6 Ekim'de Poyraz ve Ayaz bebekler sezaryenle sağlıklı bir şekilde dünyaya gözlerini açtılar.  İzmir'in Urla ilçesinde yaşayan Ender ve Sevinç Çelik çifti çifte mutluluk yaşadı. Şubat ayında çocuk sahibini olacaklarını öğrenen çift, bebek hazırlıklarına başlamıştı. 1 ay sonra tekrar kontrol için hastaneye giden genç çift tıp tarihinde ender görülen bir sürprizle karşılaştı. Gazete Habertürk'te yer alan habere göre, yapılan incelemede Sevinç Çelik'in hamileyken, farklı bir yumurtasında yeniden meydana gelen döllenmeden dolayı ikinci kez hamile olduğu belirlendi.

Hem aile hem de Medical Park İzmir Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Volkan Emirdar, durum karşısında büyük şaşkınlık yaşadılar. Medical Park İzmir Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Volkan Emirdar, konuyla ilgili , "izim ‘süperfetasyon' dediğimiz gerçekten çok nadir görülen bir durum. Kadının hamileyken yumurtlaması çok güç ama bu hastamız çok istisnai olarak yumurtluyor. Sperm ile yumurta döllenip, rahme yerleşiyor. Hamileyken de yeniden hamile kalıyor." dedi. İki minik mucizeyi geçtiğimiz günlerde dünyaya getiren anne Sevinç Çelik ise, "ki minik mucize içimde yeşerdi.Bebeklerimi düşünmekten uyuyamadığım günler oldu" dedi.

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4294723/doktor-sasti-kaldi-dunyada-simdiye-kadar-11-kez-goruldu