Gaziantep'e Hayırsever Vatandaştan Bir Okul...

Gaziantep'te yürütülen 'Bir tuğla da sen de koy' ve 'Bir okul bin gelecek' kampanyaları kapsamında işadamı Tarkan Kadooğlu, Gazikent Mahallesi'nde 33 derslikli Hacı Kemal Kadooğlu okulunun yapımı için Valilikte protokol imzaladı.
Törende konuşan Gaziantep Valisi Erdal Ata, Gaziantep'in öğrenci sayısının 43 ilin nüfusundan daha fazla olduğunu anlattı. Kentte 543 bin öğrenci bulunduğunu ve derslik başına düşen öğrenci sayısının fazla olduğunu belirten Vali Ata, "Son 2 yılda bin 800 yeni derslik yapılarak hizmete açıldı. Birçok inşaatımız da devam ediyor" dedi.
Kadooğlu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Celal Kadooğlu ise şöyle konuştu:
"Gaziantep'te sanayi anlamında gelişmeler yaşanıyor fakat eğitim de geri olduğumuzun farkındayız. Cizre'de bir okul yaptırdıktan sonra karnımızın doyduğu olan yer Gaziantep'te de girişimlerde bulunduk. Babam ve 2 amcamın ismine okul yaptıracağım. Birini Cizre'de yaptırdım, birinin protokolünü şimdi imzalıyoruz. Diğerini de ilerleyen zamanlarda yaptırmayı planlıyoruz."
Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci ise 77'nci okul protokolünü imzaladıklarını söyledi. Gaziantep'te eğitim alanında var olan sorunları bildiklerini belirten Ekinci, şöyle dedi:
"Sorunlarımız var. Bunların farkındayız, fakat Gaziantep'te bunların üstesinden gelecek iradenin olduğunun da biliyoruz. Yakın zamanda protokol sayımızın 100'ü aşacağını düşünüyorum."
Kaynak: DHA

- KPSS Cafe, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4293910/gaziantepe-hayirsever-vatandastan-bir-okul