"Jetler vursun, gerekirse biz de şehit olalım" Sözlerinin Sahibi Şehidimizin İsmi Açıklandı

Afrin'deki terör unsrularına yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatında, sembol haline gelen "Jetler vursun, gerekirse biz de şehit olalım"  sözünü söyleyen şehit askerin komutanın Konya şehidi Uzman Çavuş Abdullah Taha Koç olduğu ortaya çıktı.

Suriye'nin Afrin bölgesine düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nda 9 askerin şehit olduğu çatışmada yaralanan Jandarma Komando Astsubay Üstçavuş Uğur Günaydın, silah arkadaşlarıyla yeniden mücadele vermek için can atıyor. Afrin bölgesinde yapılanan terör hedeflerine yönelik devam eden harekat sırasında 9 askerin şehit edildiği Raco beldesindeki Keltepe'de çıkan çatışmada yaralanan Günaydın, Hatay Devlet Hastanesi'ndeki tedavisinin ardından, Ereğli ilçesine bağlı Süleymanbeyler köyündeki baba ocağına getirildi.
Afrin gazisini, Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Zonguldak Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Hüsnü Yağız, İl Jandarma Komutanı Gökhan İnan ve İl Emniyet Müdürü Metin Turanlı ziyaret etti.

Edinilen bilgilere göre Afrin Gzisi Jandarma Komando Astsubay Üstçavuş Günaydın, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, sağlık durumunun iyi olduğunu ve çok sayıda kişinin kendisine geçmiş olsun temennisinde bulunduğunu dile getirdi. Çatışmada şehit düşen Abdullah Taha Koç'un duygu yüklü telsiz konuşmalarını anlatan Günaydın, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Astsubay Çavuş Abdullah Taha Koç, telsizden bilgi veriyordu. Telsiz de bendeydi, her şeyi duydum. 'Komutanım jetlerimiz tepenin yamacını vursun, biz zaten emniyetimizi aldık. Gerekirse biz burada şehit olalım, bu hainler de burada gebersin.' dedi. Böyle deyince yani çok duygulandık ve daha da çok hırs geldi. Tank, obüs ve jetlerimiz aynı zamanda atış yapıyordu."

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4293661/jetler-vursun-gerekirse-biz-de-sehit-olalim-sozlerinin-sahibi-sehidimizin-ismi-aciklandi