POMEM 13 Bin Polis Alımı Başvuruları Sürüyor-Peki Eğitim Süresi Ne Kadar?

POMEM 13 bin polis alımında başvuru süreci işliyor.

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlaan duyuruda POMEM'lerde polis memuru olarak yetiştirmek üzere ön lisans ve lisans mezunu polis alımı yapılacağı duyurusu yayımlandı. Yayımlanan duyurunun ardından POMEM polis alımına başvurular başladı.

Polis Akademisinden yapılan açıklamada 2 bini ön lisans (bin 800 erkek, 200 bayan) 11 bini lisans (10 bin erkek, bin bayan) olmak üzere toplamda 13 bin polis alımı yapılacağı bildirildi. İlana başuvu yapmak ve polis olmak isteyen adayların en az ön lisans mezunu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, Kamu Personeli Seçme Sınavında lisans mezunları için 601, ön lisans mezunları için ise 70 ve üstü puan almış olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, askerliğini yapmış veya tecilli olması, silah taşımaya engel bir durumunun olmaması, adli sicil kaydı olmaması, görevini yapmaya engel herhangi bir sağlık sorunu olmaması ve beden kitle endeksi uyumlu olması gerekmektedir. Başvurular e devlet üzerinden yapılmaktadır.

Başvuru detayları için TIKLAYIN

KPSS Şartı Esnetilecek mi?

Ön lisans mezunu adaylar 70 olan KPSS puanı şartının 60'a lisans mezunu adaylar ise 60 olan KPSS puan şartınının 55'e düşmesini istiyor. Bu konuda gerek sosyal medya gerekse forum sayfaları üzerinde paylaşımlar yapan adaylar imza kampanyaları da düzenliyor. Ancak bu konuda yetkililerden henüz bir açıklama gelmedi.

POMEM Eğitim Süresi Ne Kadar?

Gçetiğimiz Ocak ayında Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren yönetmelik ile 6 ay olan POMEM eğitim süresi 4 aya düştü. Yönetmelik şu şekilde;

MADDE 1 – 15/7/2015 tarihli ve 29417 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Polis Meslek Eğitim Merkezleri Eğitim-Öğretim Yönetmeliğinin 6 ncı maddesinin birinci fıkrasında yer alan “altı” ibaresi “dört” şeklinde değiştirilmiştir.

MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğin 7 nci maddesinde yer alan “altı” ibaresi “dört” şeklinde değiştirilmiştir.

MADDE 3 – Aynı Yönetmeliğe aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.

“Eğitim-öğretime devam eden öğrencilerin durumu

GEÇİCİ MADDE 1 – (1) Halen eğitim-öğretime devam etmekte olan öğrenciler için de bu Yönetmelik hükümleri uygulanır.”

POMEM haberlerinden haberdar olmak için Kpsscafe'yi takipte kalın.

android uygulamamız ---->>> tıklayın

Facebook grubumuza katılın --->tıklayın

ios uygulamamız ----> tıklayın

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

- KPSS Cafe, KPSS bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4293358/pomem-13-bin-polis-alimi-basvurulari-suruyor-peki-egitim-suresi-ne-kadar