Cumhurbaşkanı Erdoğan Arapça Öğretmenlerinin Sıkıntısını Çözdü

Cumhurbaşkanı Erdoğan Arapça Öğretmenlerinin Sıkıntısını Çözdü...

26 Haziran tarihli bir haberde arapça öğretmenlerinin, o zamanki Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüştükleri yazıyordu...

İşte o haber:


Arapça öğretmenleri her yıl yaşadıkları norm kadar sıkıntısı yüzünden bu yılda oldukça sıkıntılı günler geçiriyorlar.

Arapça Öğretmenliği ve Arap Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirip, İmam Hatip Liselerinde ve İmam Hatip Ortaokullarında görev yapan öğretmenler, norm kadro gibi konularda sıkıntı yaşadıklarını dile getirdiler.  5 yıl Arapça eğitimi aldıklarını ve bu dersi teknik ve yöntemleriyle birlikte öğrendiklerini dile getiren Arapça Öğretmenleri;  “Bizler bu dersin branş öğretmenleri olarak, Arapçayı dil öğretme teknik ve yöntemlerini uygulayarak öğretiyoruz, ama her ne hikmetse bu tür problemler yaşıyoruz. Bu durum da bizi oldukça huzursuz ve mağdur ediyor. Arapça dersine, eşyanın tabiatına uygun şekilde Arapça öğretmenlerinin girmesinin gerekiyor. Bu sıkıntıların bitmesi ve derslere huzur içerisinde girmek istediklerini, artık bu stresi yaşamak istemiyoruz” ifadelerini kullandılar.

BAŞBAKAN’A ERDOĞAN’LA GÖRÜŞTÜLER

Bu sıkıntı ve mağduriyetlerin bitmesi için Ankara’da bir araya gelen Arapça öğretmenleri ve bölüm öğrencileri, Gazi Üniversitesi Arap Dili Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Mehmet Hakkı Suçin başkanlığında TBMM’de grup toplantınsa katıldılar.  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a sıkıntılarını dile getiren öğretmenler, ardından Milli Eğitim, Kültür Gençlik ve Spor Komisyonu üyesi Mehmet Naci Bostancı ve diğer Milletvekilleriyle görüşerek Arapça öğretmenlerinin norm sıkıntılarına bir çözüm bulmaları için dilek ve temennilerini ilettiler. Daha sonra Din İşleri Genel Müdürü Nazif Yılmazı ziyaret eden Arapça Öğretmenleri  Nazif Yılmaz’ın, Arapça öğretmenlerini mağdur etmeyeceklerini İmam Hatip Lisesi Ve İmam Hatip Ortaokullarında Arapça öğretmenlerinin Arapça derslerine girmeye devam edeceklerini söylemesi üzerine moral buldular.

 

Bu yıl açıkta bekleyen oranlarına göre iyi bir kadro aldı Arapça Öğretmenleri...

203 Kadro ile isteklerini başardılar...

- KPSS Cafe, KPSS bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4293184/cumhurbaskani-erdogan-arapca-ogretmenlerinin-sikintisini-cozdu