Yeni Dönem PÖH Alım İlanı Tahmini Yayımlanma Tarihi (KPSS Şartı Olacak mı?)

On binlerce lise mezunu polis adayının büyük bir merakla beklediği polis özel harekat alımları halen yapılmadı. Adaylar, İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Polis Akademisinden müjdeli açıklamayı beklerken, kurumların yeni dönem polis özel harekat alımları hakkındaki sessizliği tredirgin etmeye başladı. Adaylari internet üzerinden yaptıkları araştırmalarında yeni dönem polis özel harekat alımlarının 2018'e sarkıp sarkmayacağı sorusunu soruyor. Peki PÖH alımı olmayacak mı? Yeni dönem polis özel harekat alımında başvuru şartları ne olacak? İşte detaylar.

On binlerce işsiz vatandaşın büyük bir merakla beklediği yeni dönem PÖH alımı tarihi henüz netleşmedi. 21. dönem POMEM alım ilanı geçtiğimiz gün yayımlandı ancak sadece lisans ve ön lisans mezunu polis alımı yapılacağı belirtildi. Lise mezunu adaylar, 21. dönem POMEM alımına başvuru yapamıyor. Ancak 22. dönem polis alımının polis özel harekat alımı olarak yapılması bekleniyor. Yeni alımda kaç kişinin alınacağı henü belli değilken, başvuru şartlarının geçtiğimiz yıl yapılan PÖH alımındaki gibi olması bekleniyor. Zira PÖH alımı başvuru şartları KHK ile esnetilmişti. İlgili KHK'ların ardından yayımlanan KHK'larda da bu hükümleri değiştirecek bir düzenleme yer almadı.

İlan Ne Zaman Yayımlanır?

Yeni dönem polis özel harekat alımının 21. dönem POMEM başvurularının ve mülakat süreçlerinin sona ermesinin ardından yapılması bekleniyor. Bu da yeni dönem polis alımının 2018 Ocak veya sonrasına sarkabileceği anlamına geliyor. Ancak EGM'nin ve Polis Akademisinin kısa süre içinde ilanı yayımlaması ve polis olmak isteyen lise mezunu adayları daha fazla bekletmemesi gerekmektedir.

Polis eksiği Var Açıklaması Yapıldı

İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, polis eksiği ile ilgili, "Dünyanın birçok ülkesinde her 250 kişiye bir polis, bazı Avrupaülkelerinde de her 200 kişiye bir polis düşerken, İstanbul'da şu anda yaklaşık her 500 kişiye bir polisle hizmet veriyoruz. Türkiye genelindeki sayılar da yaklaşık olarak böyle. Az personelle hizmet vermenin çok zor olduğunun farkındayız. Ama hemen çözülemiyor. Bakanlığımız da bu konuda gerekli çalışmayı yapıyor. İstanbul'da 2 yıl içinde terörle mücadele konusunda yoğunlaştık. Bu çalışmalarımız hala devam ediyor. Bu nedenle diğer bazı güvenlik hizmetlerinde kısmi aksamalar yaşanmış olabilir. Bunların giderilmesi için de lokal tedbirler alıyoruz. Örneğin, dün İstanbul'da yaklaşık bin suç işlendi. İstanbul'da kayıtlı 600 bin Suriyeli göçmen var. Kayıtlı olmayan Suriyeliler ile diğer yabancı uyrukluları saymıyorum."  demişti.

SİZ DE AŞAĞIDA BULUNAN YORUM KISMINDAN YENİ DÖNEM LİSE MEZUNU POLİS ALIMI HAKKINDAKİ GÖRÜŞ VE TALEPLERİNİZİ İLETEBİLİRSİNİZ.

PÖH alım ilanı yayımlandığı anda haberdar olmak için Kpsscafe.com.tr adresini aşağıdaki platformlardan takipte kalın.

android uygulamamız ---->>> tıklayın

Facebook grubumuza katılın --->tıklayın

ios uygulamamız ----> tıklayın

Kpsscafe.com.tr  | Ankara- ÖZEL HABER

- KPSS Cafe, KPSS bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4293061/yeni-donem-poh-alim-ilani-tahmini-yayimlanma-tarihi-kpss-sarti-olacak-mi