ÖSYM Merkezi Ataması ile Çözümleyici Pozisyonu Başvuru Şartları Nelerdir?

KPSS 2016/1 kadro tercih kılavuzu 22 Haziran'da adaylara açıklandı. Tercih kılavuzu içinde tüm bilgiler ayrıntıları ile yer aldı.

KPSS 2016/1 ile Çözümleyici pozisyonlarına atanmak için başvuracak adayların hangi şartları taşımaları gerekli? Adayların öncelikle genel şartları taşıması gerekiyor. Ardından başvuracakları çözümleyici pozisyonu özel şartlarını taşımaları zorunluluğu var. Eğer o şartlardan birini bile taşımıyorsanız o tercihiniz iptal olacaktır.

KPSS 2016/1 kadro ve pozisyon başvuruları genel şartlarının yer aldığı haberimiz için lütfen buraya

TIKLAYINIZ.

“Çözümleyici” kadro, pozisyonlarını tercih edecek adayların;

*Fakültelerin fizik, matematik bölümleri ile mühendislik fakültelerinin elektrik, elektrikelektronik, elektronik ve bilgisayar ile ilgili bölümlerinden mezun olmaları

*Diğer fakültelerden mezun olup, bilgisayar alanında ders aldığını belgelemeleri ve Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı veya Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı kurslardan veya yükseköğrenim kurumlarından alınmış Bilgisayar Analist Programcı Sertifikasına ya da programlama dillerinden en az iki tanesini bildiklerine dair sertifikaya sahip olmaları

*İngilizce bilmeleri

Bununla beraber, bu kadro veya pozisyonda “Özel Koşullar” tablosunda yer alan kod veya kodların bulunması halinde, adayların bu kod ve kodlar karşılığında yer alan şartlara da sahip olmaları gerekmektedir.

KPSS gelişmeleri için bizi takipten vazgeçmeyiniz.

Kpsscafe.com.tr

- KPSS Cafe, KPSS bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4292684/osym-merkezi-atamasi-ile-cozumleyici-pozisyonu-basvuru-sartlari-nelerdir