Dışişleri Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alacak! Başvurular Başladı

Dışişleri Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alacak! Başvurular Başladı 

Dışişleri Bakanlığı tarafından 5 Nisan 2017 tarihinde yayımlanan ilan duyurusu ile kuruma personel alımı yapılacağı kamuoyuna açıklandı.

Ayrıca Dışişleri Bakanlığı sözleşmeli personel alımının tüm ayrıntıları adayların erişimine açıldı. Kuruma Türk Uyruklu Sözleşmeli Sekreter alımı yapılacak. Alımlar Sınav ile gerçekleşecek.

GEREKLİ ŞARTLAR
Dışişleri Bakanlığı'nın başvuru yapmak isteyen adayların bazı şartlara uyması şart. Bu şartların tam olarak sağlanmasını gerekiyor.

Gerekli şartlar; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Sınav tarihi (21 Mayıs 2017) itibariyle 46 yaşından yaşından gün almamış olmak, En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak, Kamu haklarından yoksun bulunmamak, Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak, Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak, Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek olarak sıralanarak devam ediyor.

BAŞVURULAR
Dışişleri Bakanlığı Urumiye Başkonsolosluğu Türk Uyruklu Sözleşmeli Sekreter Alım İlanına başvurular 04 Mayıs 2017, Perşembe günü mesai bitimine, saat 17:00'ye kadar Başkonsolosluğa yapılacak. Daha fazla bilgi için kurum ile iletişime geçebilirsiniz.

Bütün personel, memur, işçi alımlarından anında haberdar olmak, gün gün takip etmek isterseniz KPSSCAFE'yi takip etmeye devam ediniz. Kolay erişim imkanlarımıza hemen erişin! Facebook memur grubumuza katılmak için --->tıklayınız  En hızlı erişim imkanı olan ios uygulamamız ----> tıklayınız android uygulamamız ---->>> tıklayınız
kpsscafe.com.tr|ANKARA

- KPSS Cafe, Sözleşmeli Personel bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4292564/disisleri-bakanligi-sozlesmeli-personel-alacak-basvurular-basladi