'rapor ödemesi' istiyor

'rapor ödemesi' istiyor

EKONOMİ SERVİSİ
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, çalışma hayatının tamamının bir sosyal güvenlik çatısı altında toplanmasının Bağ-Kur'lu açısından pek çok olumsuz yönünün ortaya çıktığını belirterek, "Bağ-Kur'lu esnaf ve sanatkarlar eşit haklar istiyorlar" ifadesini kullandı. 
EMEKLİLİK SÜRESİ EŞİTLENMELİ
Palandöken, emeklilik süresinin Bağ-Kur'lular için 9 bin, diğer sigortalılar için ise 7 bin 200 gün olduğunu kaydederek, emeklilik sürelerinin eşitlenmesini talep etti. Bağ-Kur emeklisinin en uzun süreyle prim ödemesine karşın en az tutarda emekli maaşı aldığına dikkati çeken Palandöken, hastalanan esnaf ve sanatkara raporlu olduğu günler için geçimini sağlayacak kadar 'raporlu ödemesi' yapılması için gerekli çalışmaları yaptıklarını bildirdi. 
Tedavi parası da olsun
Palandöken, "Çalışma hayatının tamamının bir sosyal güvenlik çatısı altında toplanması Bağ-Kur'lu açısından olumsuz. Ajynı prim gün sayısında emeklilik hakkı, tedavi parasının geri ödenmesi, raporlu olup dükkanı kapalı olduğunda geçim yevmiyesi gibi hakları olsun istiyor" dedi.

- KPSS Cafe, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4292433/rapor-odemesi-istiyor