1 yıl boyunca telefonunu bırakana 100 bin dolar verecekler!

Amerika Birleşik Devletleri (ABD)'li içecek firması olan  Vitamin Water oldukça ses getirecek bir test yapmaya karar verdi. Eğer doğru kişi olarak seçilirseniz ve bir yıl boyunca hiçbir şekilde akıllı telefon ve tablet kullanmadığınızı ispatlarsanız siz de 100 bin dolar ödül alabilirsiniz.
 

Dünyaca ünlü içecek firması Vitamin Water firması, akıllı telefon ve tabletlerin insan hayatını nasıl etkilediğini kanıtlamak maksadıyla oldukça sınırları zorlayan bir kampanyaya imza attı.

Firma belirlediği bir kişiye, 1 yıl boyunca akıllı telefon ve tablet kullanmaması karşılığında tam 100 bin dolar (536 bin TL) para teklif ediyor.

Kampanyaya bakıldığında basit bir iş gibi görünse de aslında hiç de sanıldığı kadar kolay değil.

Eğer yarışmaya katılmak istiyorsanız öncelikle firmayı ikna etmeniz birinci şart.

Şayet firma tarafından seçilirseniz başkasının telefonu ve tabletine dahi bakamayacaksınız. İstenildiği zaman yalan testine girmek de firmanın bir diğer kuralı olarak açıklandı.

Fakat yine de firma kolaylık sağlaması amacıyla 1996 döneminden kalma bir telefon ile kişinin iletişim kurmasını sağlayacağını duyurdu. Eğer 6 ay içerisinde pes ederseniz 10 bin dolar (53 bin TL) alacağınızın da garantisini verdi.

Vitaminwater'ın marka sorumlusu Natalia Suarez, CNBC'ye yaptığı açıklamada "Telefonda zahmetsizce gezinmekten daha sıkıcı bir şey olmayacağını düşünüyoruz. Bu yarışma da bu rutini değiştirmek ve 100.000 kazandırmak için bizce benzersiz bir fırsat" diyerek yarışmanın 'şaka olmadığını' vurguladı.

Haber ise sosyal medya plarformlarında hızlı bir şekilde yayıldı. Seçilen kişi olmak için #nophoneforayear hashtagi ile pek çok kişi yaratıcı paylaşımlarda bulundu.

Başvuruların 8 Ocak 2019 tarihine kadar alınacak olan yarışmada seçilen kişi 22 Ocak 2019 tarihinde açıklanacak.

KPSSCAFE.COM.TR | ANKARA

- KPSS Cafe, Teknoloji bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4292338/1-yil-boyunca-telefonunu-birakana-100-bin-dolar-verecekler