19.Dönem POMEM Polis Özel Harekat (PÖH) Sözlü Mülakat Tarihleri Ne Zaman Açıklanacak?

Geçtiğimiz aylar itibariyle duyurusu yapılan ve Polis Akademisi Başkanlığınca alımları yürütülen Polis Özel Harekat (PÖH) adaylarına ilişkin, fiziki yeterlilik testlerinin uygulanacağı parkur değiştirilmiş, 50 saniyelik süre içerisinde adayların parkuru hatasız şekilde tamamlamaları ifade edilmiştir. Yürütülen çalışmalarla birlikte 244 bin rekor başvuru almış PÖH alımlarının, adaylara uygulanan fiziki yeterlilik testleri de tamamlanmış durumdadır.
Binlerce adayın başvurduğu ve ciddi manada ilginin de halen devam ettiği PÖH alımlarında, adaylar için artık meraklı bekleyiş başlamış, mülakat tarihlerinin açıklanma sürecine geçilmiştir. Adaylar merakla, sözlü mülakat tarihlerinin ve yerlerinin açıklanmasını beklemektedirler.

Sözlü mülakatı kazananlar hızlandırılmış eğitime dahil edilecekler.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından da takibe alındığı bilinen PÖH alımlarında, adayların eğitim sürelerinin hızlandırılacağı, ülkenin ihtiyacının giderilmesi ve polis desteğinin sağlanması adına eğitim sürelerinin normalden biraz kısa tutulacağı ifade edilmişti. Süleyman Soylu yaptığı açıklamada, " 10 bin polis alımı yapıldı, artı 10 bin özel harekât alımı yapılıyor. Normalde bizim polislerimizin altı ay, yedi ay normal öğrenim zaman dilimleri vardır. Bir çalışma daha yaptık. Cumartesi ve pazarı da öğrenim günleri içerisine koyduk. İnşallah, 20 Martta yeni polislerimiz sahada olabilecek şekilde polis gücümüzü bir şekilde takviye etmek suretiyle öğrenim dönemini, zaman birimini biraz daha geriye çekip polis gücümüzü sahada biraz daha takviye eden bir anlayış ortaya koyduk. " şeklinde konuşmuştu.

PÖH sözlü mülakat tarihleri ne zaman açıklanacak?

Binlerce adayın yoğun katılımıyla gerçekleştirilen fiziki yeterlilik testlerinin ardından, adayların merakla beklediği PÖH sözlü mülakat tarihlerinin 17 Şubat 2017 tarihi itibariyle açıklanmasının planlandığı ifade edilerek, sözlü mülakatlarda başarılı olan adayların direkt olarak ilgili eğitim merkezlerine yönlendirileceği aktarılıyor.

Sonuçlar açıklandığında bildirim alın.

PÖH sözlü mülakat tarihleri belli olduğunda bildirim almak için KPSS CAFE mobil uygulamamızı ücretsiz indirebilirsiniz.

İndirmek için > TIKLAYINIZ

PÖH adayları Facebook grubumuza katılmak için > TIKLAYINIZ

kpsscafe.com.tr | KONYA

- KPSS Cafe, Emniyet bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4292214/19donem-pomem-polis-ozel-harekat-poh-sozlu-mulakat-tarihleri-ne-zaman-aciklanacak