Son Dakika ! KPSS ÖABT Ertelenecek Mi ?

KPSS ÖABT'nin ertelenmesi hakkında ÖSYM'den bir açıklama yapılmadı ancak İsmail Koncuk resmi sosyal medya hesabı üzerinden konu ile alakalı olarak bir açıklama yayımladı.

Kamu Personeli Seçme Sınavı Öğretmenlik Alan Bilgisi testi 24 Temmuz 2016 tariihinde gerçekleştirilecek. 

Sınava adaylar 17 Mart 2016 ile 31 Mart 2016 tarihleri arasında başvurularını gerçekletirdiler. Ayrıca sınav sonuçları 11 Ağustos 2016 tarihinde Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından açıklanacaktır. 

15 Temmuz 2016 tarihinde TSK içerisinde bulunana bir grup FETÖ mensubu asker tarafından gerçekleştirilen darbe girişimi sonrasında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bazı sınavların ertlendiği belirtilmiştir. Bunun üzerine adayların akıllarında KPSS ÖABT ertelenecek mi ? Sorusu yer almıştır. Konu ile alakalı olarak ÖSYM tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı ancak İsmail Koncuk resmi sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yayımlayarak merak edilen konuya açıklık getirmeye çalıştı. 

İsmail Koncuk'un Açıklaması Şöyle;

Yetkililerle yaptığımız görüşme sonucunda Öğretmen Alan  Bilgisi Sınavında bir iptalin şuan için söz konusu olmadığı anlaşılmıştır.

Daha sonra ÖSYM tarafından yapılan bir açıklama ile ÖABT testinin tarihi değişti. ÖABT'nin ne zaman yapılacağı hakkında detaylar için tıklayınız. 

Kpsscafe.com.tr / ANKARA

- KPSS Cafe, ÖABT Haberleri bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4291875/son-dakika-kpss-oabt-ertelenecek-mi