İçişleri Bakanı Soylu: "Daha yüzeyin altına inmeye yeni başladık"

FETÖ ihraçları ve FETÖ bağlantısı olanların tespit edilmesi hakkında açıklamada bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu daha önce de bunu belirttiğini ifade ederek " Bundan yaklaşık 4,5 ay önce bu meselenin yüzeysel noktada olduğunu ifade etmiştim. Tekrar ifade ediyorum, daha yüzeyin altına yeni girmeye başladık ve bu sadece Türkiye Cumhuriyeti devletine ve bu millete yönelik bir terör örgütü değildir, evet merkezini burası olarak konuşlandırmıştır yani pergelin sabit ayağını buraya koymuştur ve diğer ayağı ile beraber de etrafımızdaki coğrafyaya da dünyaya da musallat olmaya çalışmıştır.

Kim buna destek olmuşsa, hala oluyorsa, olacaksa ki en yakın dost ve müttefik bildiklerimiz maalesef bu konuda hala meselenin farkında değiller ama tüm bakan arkadaşlarımız, bütün hükümetimiz, devletimizin bu konuda ciddiyetle üzerinde duran bütün kurumları hem kendi sınırlarımız içerisinde hem uluslararası alanda bu meselenin ciddiyetini anlatmaya çalışıyorlar. "

Dünya ülkelerine anlatmaya çalışıyoruz

Biz FETÖ terör örgütünden kendimizi muhafaza ediyoruz, ederiz de ama bunun zararlarını en alt düzeye indirmek ve mümkün olduğu ölçülerde sıfırlamak bizim temel görevimiz. Diğer taraftan uyarıda gerçekleştiriyoruz, kimlere? Bu nusubetin sirayet ettiği başka ülkelere. O ülkelere de elimizden geldiğince gerek ikili ilişkilerimizde, gerek çoklu uluslararası ilişkilerimizde hepsini anlatmaya çalışıyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere, bunu bütün kademeler elinden geldiğince diğer ülkelere anlatmaya çalışıyorlar bazıları anlıyorlar, bazıları anlamamazlıktan geliyorlar ama şu çok net bugüne kadar elde ettiğimiz tecrübe gerek 17-25 Aralık'tan sonra, gerek 15 Temmuz'dan sonra elde ettiğimiz bir tecrübe, diğer ülkelerin karşı karşıya kaldığı problem şu; Cesaret ve dirayet meselesidir, Allah'a şükürler olsun, Sayın Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan olmasa idi bunu net bir şekilde söylüyorum hepimiz, bu ülkede yaşayan herkes öyle lafı büyük söyleyenler dahil olmak üzere hepsi FETÖ terör örgütünün esareti altındaydı.

Adım attırmazlardı yani bir ülkede bir liderin ne olduğunu, diğer meseleleri elbetteki konuşuruz, değerlendiririz ama sadece FETÖ meselesinden eğer bir ölçüt tutacaksak bir ülkede, bir liderin ne demek olduğunu ve nasıl bir sürece doğru meseleleri götürdüğünü ve bir ülkeyi bir beladan ve nusubetten kurtarabilmek için nasıl adımlar attığının en önemli örneği yüzyılımızda Tayyip Erdoğan'dır.

Eğer Tayyip Erdoğan olmamış olsaydı bu meselede birilerinin 'ya abartıyorsunuz, öyle değildir, yani bu kadar da değildir' demelerine rağmen 'hayır, gördüğümüz noktada bu meseleyi Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin ve bu ülkenin sınırlarından söküp atacağız' kararlılığında olmasaydı bugün özgür ve hür bir ülkede yaşamıyor olacaktık. Bu kadar açık ve nettir çünkü bunların aklının kimler tarafından kurgulandığı ve bunların nasıl bir makine gibi kendilerine verilen talimatları yerine getirebildiği 15 Temmuz akşamı en acımasız şekilde milletimizin şehadeti ile gelişmiştir.

kpsscafe.com.tr | KONYA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4291270/icisleri-bakani-soylu-daha-yuzeyin-altina-inmeye-yeni-basladik