'Yüzde 60 Evet Çıkacak' Diyen Adil Gür'den Açıklama ' İtibar Kaybettim'

'Yüzde 60 Evet Çıkacak' Diyen Adil Gür'den Açıklama ' İtibar Kaybettim' 

Araştırma Kuruluşu AG'nin sahibi Adil Gür, Referandum sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte gerek evet, gerekse hayır cephesi tarafından eleştiri yağmuruna tutulmuştu. Yayınlanan Referandum Anketlerinde '%60.8' evet çıkacağı tahmininde bulunan Adil Gür, sonuç ve anket arasındaki büyük farkla ilgili , "Kararsızları her zaman orantısal olarak dağıtırız. Bu defa kararsızların orantısal olarak dağıtılması, hataya yol açmış olabilir. Her seçimde de böyle yaparız. Seçmen aidiyeti referandumda geçerli değil demek ki." dedi.

2010 yılındaki referandum anketlerinde de yanıldığını hatırlatan Adil Gür, "Bu kez de CHP'liler kızıyor. Ancak benim AK Parti döneminde çok iş aldığımı söyleyenler bunu ispat etmek durumunda." şeklinde konuştu. İtibar kaybedildiğini kabul eden Adil Gür, sonraki seçimlerde telafi edilmesi için çalışacaklarını dile getirdi.

Kamudan haberler, gündemdeki son dakika haberleri, ekonomi haberleri ve daha da fazlasını yakından takip etmek ilgili haberleri cep telefonunuza bildirim olarak alabilmek için kpsscafe.com.tr mobil uygulamasını indirmeyi unutmayın.

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4291053/yuzde-60-evet-cikacak-diyen-adil-gurden-aciklama-itibar-kaybettim