ALÜGS Üniversite Kayıtları Başladı!

Yükseköğretim Kurulu, 28 Eylül 2016 akşamı resmi web sayfasında önemli bir duyuru ilanı ile 2016 Askeri Lise Mezunları İçin Üniversiteye Geçiş Sınavı sonuçları kapsamındaki kayıt işlemleri hakkında bilgi verdi. 

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, 9 Eylül 2016 tarihinde resmi web sayfasında yaptığı duyuru ile ALÜGS tercih işlemlerini başlatmıştı. Tercihler 20 Eylül 2016 tarihinde sona ermişti. Bu süre içinde adaylar tercih işlemlerini tamamladı. Sıra geldi kayıt işlemlerine...

Kayıt işlemleri ne zaman başlayıp, ne zaman bitecek?

ALÜGS tercih sonuçları kapsamındaki kayıt işlemleri 29 Eylül 2016 tarihinde başladı! Kayıt işlemleri 4 Ekim 2016 Salı günü mesai sonuna kadar sürecek. Kayıtlar üniversiteler tarafından kabul edilecek.

Öğrenciler bu tarihler arasında üniversitelerine gidip kayıtlarını yaptıracaktır. Bu tarihlerde kayıt için üniversitesine başvurmayan aday tüm haklarından vazgeçmiş sayılır.

2016 Askeri Lise Mezunları İçin Üniversiteye Geçiş Sınavı sonuçlarına karşılık kazanılan üniversitelere kayıt işlemleri 29 Eylül 2016 ile 4 Ekim 2016 tarihlerinde yapılacaktır.

Yükseköğretim Kurulu 2016 Askeri Lise Mezunları İçin Üniversiteye Geçiş Sınavı duyurusunun tamamını görmek için lütfen TIKLAYINIZ.

ALÜGS hakkındaki tüm sorularınız, yorumlarınız, ve fikirleriniz için haberin altındaki yorum kısmını kullanabilirsiniz. Yapacağınız yorumlar sizinle aynı sınava girmiş diğer adaylara da yardımcı olacaktır. Sosyal medyadan da yorumlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.

Tüm eğitim haberleri, sınav haberleri, duyuruları ve çok daha fazlasını kpsscafe'den kolaylıkla takip edebilirsiniz. Daha kolay erişim için android uygulamamızı cep telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Kpsscafe.com.tr

- KPSS Cafe, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4290187/alugs-universite-kayitlari-basladi