PTT 2 Bin 500 Sözleşmeli Personel Alımı KPSS Şartını Kaldırınca...

GALİBA! PTT Sözleşmeli Personel Alımında KPSS Şartını Kaldırınca İhtiyaç da Ortadan Kalktı 

PTT'nin sözleşmeli personel alımı için aylardır ilan bekleyen adaylar, yönetmelik değişikliğini hatırlatarak 'Demek ki ihtiyaç kpss imiş, kpss şartı kalktıktan sonra ihtiyaç da ortadan kalktı ki, bu yüzden ilana çıkmıyorlar' diyor. Kamu personeli adaylarının yandaş sitesi kpss cafe'ye bu konuda çok fazla mesaj geliyor, yetkililerden ise ses seda çıkmıyor.

PTT'nin Personel alımlarıyla ilgili usul ve esasları düzenleyen ve personel istihdamındaki bekletilen süreci ortadan kaldıran yönetmelik 24 Aralık 2017 tarihinde OHAL kapsamında KHK'dan sonra çıkmıştı.  İlgili OHAL KHK'sında hali hazırda sadece güvenlik soruşturması süren adayların mağduriyeti giderilmiş, atama işlemlerinin başlayacağı belirtilmişti.

Bir diğer ilan içinse PTT'den yapılan duyuruda kurumun 2017/3 ile gerçekleştirmeyi planladığı 2500 personel alımının iptal edildiği, başvuru yapan adayların ileriki tarihlerde yayımlanacak ilanlara tekrar başvuruları talep edilmişti.

Süreç Kafa Karıştırıcı

- PTT 1750 Personel alım ilanına çıktı, adaylar süreci başarıyla tamamladı, danıştay karar verdi süreç durdu, KHK çıktı süreç tekrar başladı...

-PTT 2500 personel ihtiyacı için ilana çıktı, Danıştay karar verdi, yönetmelik durduruldu, yeni yönetmelik yayımlandı, ilgili ilan iptal edildi, yeni ilan yayımlanacağı söylendi. YAYIMLANMADI.

KPSS Şartıyla personel alımı vaad eden ve binlerce adaydan başvuru alan PTT'nin 2500 gibi büyük bir personel ihtiyacı ne oldu da ortadan kalktı ve aylardır ilan yayımlanmıyor.

Kafalar Karıştı , Demi?

KPSSCAFE - ANKARA

- KPSS Cafe, Kamu bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4289966/ptt-2-bin-500-sozlesmeli-personel-alimi-kpss-sartini-kaldirinca