Hükümetten Merkez Bankasındaki İstifayla İlgili İlk Açıklama

Hükümetten Merkez Bankasındaki İstifayla İlgili İlk Açıklama

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, PPK Üyesi Ahmet Faruk Aysan'ın istifasına ilişkin sosyal paylaşım sitesi twitter üzerinde açıklama yaptı.  Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Merkez Bankasındaki istifayla ilgili İngilizce bir açıklama yaptı. Şimşek: "Aysan kişisel nedenlerle görevinden ayrıldı, akademik kariyerine geri dönüyor." dedi.  Bakan Şimşek, Aysan'a çalışmalarından dolayı ayrıca teşekkür etti.

Merkez Bankası Para Politikası Kurulu üyesi Ahmet Faruk Aysan'ın akademik kariyerine dönmek üzere istifa ettiği haberi sabah saatlerinde alınmıştı. Aysan'ın, akademik çalışmalarına uzun bir süre ara verdiği ve bu çalışmalara tekrar dönmek için Merkez Bankası'nın Para Politikası Kurulu üyeliğinden istifa ettiği öğrenilmişti. Aysan: "Daha çok akademik çalışmalarıma zaman ayırmak için akademiye geçtim. Zaten profesörlüğüm de gelmişti" dedi.

Ekonomideki son dakika gelişmeleri, kamudan haberler, kamu personeli alımları ve daha fazlasını yakından takip etmek için kpss cafe mobil uygulamasını cep telefonunuza indirebilirsiniz.

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4289342/hukumetten-merkez-bankasindaki-istifayla-ilgili-ilk-aciklama