Lise Mezunu 250 Kadın 2250 Erkek Polis Alınacak! Son Başvuru Tarihi 18 Mayıs

Lise Mezunu 250 Kadın 2250 Erkek Polis Alınacak!  Son Başvuru Tarihi 18 Mayıs

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı'nın Polis Meslek Yüksek Okullarına 2 bin 250 erkek , 250 kadın polis memuru adayı öğrenci alımı için ön başvuru süreci 8 Mayıs 2017 tairhinde başlamıştı. 18 Yaşını tamamlamış, 26 yaşından gün almamış, lise mezunu ve YGS ile ilgili (bknz. başvuru kılavuzu) şartları yerine getiren adayların başvurabildiği polis memuru adayı öğrenci alımı için başvuru süreci bu hafta içi sona erecek.

Adaylar 18 Mayıs 2017 tarihine kadar Polis Akademisi Başkanlığı'nın www.pa.edu.tr isimli internet sitesi üzerinden e-Devlet şifreleriyle başvuru işlemlerini yapabilecekler. Sınav ücreti geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu sene de 75 TL olarak belirlendi. Adaylar sınav ücretlerini Halk Bankası'na yatıracaklar.  Polis alımı ile ilgili tüm detayları barındıran başvuru kılavuzuna erişim sağlamak için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz.

PMYO Başvuru Kılavuzu için lütfen TIKLAYINIZ

Polis alımlarıyla ilgili detaylı bilgi edinmek, diğer polis adaylarıyla tanışmak için TIKLAYINIZ, asker ve polis alımlarıyla ilgili tüm gelişmeler cep telefonuma gelsin diyorsanız TIKLAYINIZ

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

- KPSS Cafe, KPSS'siz bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4289310/lise-mezunu-250-kadin-2250-erkek-polis-alinacak-son-basvuru-tarihi-18-mayis