Seçmenler Dikkat! Yüksek Seçim Kurulu 16 Nisan Referandumuna Dair Yeni Kararlar Aldı

Yaklaşık bir ay sonra yapılacak olan Anayasa Değişikliği Referandumu için heyecan dorukta! Vatandaşlar sonucu meraklı gözler ile bekliyor.

Yüksek Seçim Kurulu, 22 Mart 2017 akşamı bir açıklamada bulundu ve daha önce uygulanan bir kurala son verildi ve başla bir uygulamaya geçildi.

Seçmenlerin önem verdiği bir konu olan seçmen ve seçim pusulaları hakkında yeni bir karar alan Yüksek Seçim Kurulu, seçime 4 gün kala sandık kurulu başkanlarınca evlerine alınan oy pusulalarının seçim sabahı alınmasında mutabık oldu.  

Yüksek Seçim Kurulu'nca alınan karar öncesinde seçimlere 4 gün kala sandık kurulu başkanların oy pusulalarını ve oy malzemelerini teslim alıyor, evlerinde saklıyorlardı. Şimdi ise bu seçim malzemelerinin içinde bulunduğu seçim torbaları seçim sabahı bina sorumlularına teslim edilecek.

Yüksek Seçim Kurulu 22 Mart 2017 tarihli görüşmelerinde asıl konu seçim torbaları oldu. Görüşme sonunda varılan karar ise, 4 gün öncesinden seçim torbalarının teslim edilmesi değil, seçim sabahı malzemelerinde ulaştırılması yönünde oldu.

Yüksek Seçim Kurulu'nca verilen karar çerçevesinde Seçimlerin yapılacağı bina görevlileri seçim torbalarını alarak, seçim başlamadan hemen önce sandık kurulu başkanlarına tutanak ile beraber teslim edilecek. 16 Nisan 2017 tarihli Anayasa Değişikliği Referandumu için heyecan dorukta! Seçmen yerlerinizi öğrenmek isterseniz lütfen TIKLAYINIZ. Referandum hakkındaki tüm açıklamalar ve gelişmeler için KPSS CAFE'yi takipte kalınız.

Referandum hakkındaki tüm bilgilere ulaşmak, aynı zamanda fikir alışverişi yapmak için --->tıklayınız   ios mobil uygulamamızı indirip anında haber almak isterseniz ----> tıklayınız android mobil uygulamamızı yüklemek için ---->>> tıklayınız

kpsscafe.com.tr|ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4289142/secmenler-dikkat-yuksek-secim-kurulu-16-nisan-referandumuna-dair-yeni-kararlar-aldi