Bursa Gürsu'daki Patlama İle İlgili Flaş Detay: Meğer Göz Göre Göre..

bugün Bursa'da meydana gelen ve 5 işçinin ölümü ve 16 işçinin yaralanması ile sonuçlanan feci patlama sonrası flaş bir detay ortaya çıktı.

Bursa'nın merkez Gürsu İlçesi Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan bir tekstil fabrikasının boyahane bölümünde buhar kazanında gaz sıkışması sonucu meydana gelen patlama sonrası Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mazhar Yıldırımhan, olay yerinde incelemelerde bulundu.

Olay yerindeki incelemeler sonrası açıklamalarda bulunan Müsteşar Yardımcısı Yıldırımhan, bazı açıklamalarda bulundu. Yıldırımhan açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Yaşanan patlama korkunç bir manzara. Bizler iş ve işçi güvenliği konusunda yetkili birimlere özellikle 'buhar kazanı' konusunda uyarılarda bulunuyoruz. Buhar kazanlarının üstünün açık olması gerekiyor. Fakat bu işyerimiz bu kuralı dikkate almayarak kazanın bulunduğu yerin üzerine kat çıkmış. İş yerinin önlemsizliği yüzünden 5 kişi hayatını kaybetti 5 işyeri zarar görmüş durumda. Olayla ilgili detaylı araştırmalarımızı sürdüreceğiz"

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4288894/bursa-gursudaki-patlama-ile-ilgili-flas-detay-meger-goz-gore-gore