Turizm Bakanı Nabi Avcı; 'Her Alanda Rekorlar Elimizde!'

Turizm Bakanı Nabi Avcı,öncelikle 15 Temmuz darbe girişimi hakkında konuştu. Tüm olumsuzlukları geride bıraktık dedi. 

AKP Eskişehir teşkilatı nın TÜLOMSAŞ Sosyal Tesisleri'nde düzenlediği bayramlaşma törenine aktıldı. Orada önemli açıklamalar yaptı. Ülkemizin büyük sıkıntıları atlattığını, çok daha iyi olacağını söyledi.

"Türkiye, 15 Temmuz'un o karanlık gecesinin bütün olumsuz etkilerini bu kadar kısa sürede bertaraf etmekle kalmadı, geçmiş yıllara ait birtakım rekorları da egale etmeye başladı. Biz, bu ülkeyi sokakta bulmadık, sokakta kimseye teslim etmeyiz. Bütün rekorlar elimizde" açıklamasını yaptı. 

Bakan Avcı, okula başlayacak öğrencilerin için de bir açıklama da bulundu. 18 milyon öğrenci okullarına koşacak dedi. Tatilciler için de şu açıklamayı yaptı;

"Milyonlarca kişi, bayram için memleketlerinde ya da tatil yörelerinde. Bu bayram 20 milyon Türk vatandaşı bayram için ziyaretlere gidiyor. Olağanüstü hal uygulanan bir ülkede insanlar, bayramlarını ailelerinin, yakınlarının yanında geçirmek için ya da tatil yörelerinde dinlenerek geçirmek için yollara düştü. 11 milyon vatandaşımız karayollarıyla, 2,5 milyon vatandaşımız havayoluyla, bayram ziyaretlerine gitti.

1,5 milyon da demiryollarıyla seyahat ediyor. Türkiye işte böyle dinamik bir ülke. Her alanda yatırımlarımız geçmiş yıllara göre artıyor, daha da artacak. Bayram sonunda okullarımız açılacak ve 18 milyon çocuğumuz okullarına kavuşacak. 1 milyon 300 bin yavrumuz yeni okula başlayacak. Türkiye pek çok AB üyesi ülkesinin nüfusundan çok daha fazla öğrencisini en ideal şatlarda okutmak için seferber olmuş durumda."

Kpsscafe.com.tr

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4288579/turizm-bakani-nabi-avci-her-alanda-rekorlar-elimizde