TOKİ Şehit Ailelerine ve Gazilere Konut Kredisi Verecek

TOKİ, şehit aileleri ve gazileri ev sahibi yapmayı hedefliyor.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetim kişileri ev sahibi yapmak için kolları sıvadı, çalışmalara başladı.

Şehit aileleri ve gaziler için 552 milyon TL değerinde faizsiz konut kredisi imkânı sağlayan TOKİ 1.577 adet konut verdi. TOKİ Başkanı Ergün Turan yaptığı açıklama kapsamında ülkemiz için canlarını feda eden şehirlerimizin aileleri ve gazilerimize olan minnet borcumuzu ödememiz gerektiğini belirtti. Toplam 18 bin 675 şehit ailesi, har ve vazife malulü ile dul ve yetimlere sunulan faizsiz konut kredisi kapsamında 552 milyon TL değerinde konut kredisi sağlanıyor. Bu kredi sayesinde 1.577 adet konut teslim edilmiş durumda.

Kredi kapsamında alınabilecek evler için herhangi bir kısıtlama yok. İstenilen yerde ve istenilen büyüklükte konut edinme şansı var, gazi ve şehit ailelerimizin. Kredinin geri ödenmesi ise hak sahibinin aldığı her türlü maaşın dörtte birinin her ay SGK tarafından kesilmesi ile gerçekleşiyor. Kredi vadesi borcun bu kesinti ile bitmesi olarak belirlendi.

Ayrıyetten bu kredide faiz yok. Bu Şekilde şehit, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetim kişileri ev sahibi yapmak için çalışılıyor.

Kpsscafe.com.tr

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4288148/toki-sehit-ailelerine-ve-gazilere-konut-kredisi-verecek