Sağlık Bakanlığı 6 Bin 409 Personel Alımı Yapıyor! Sağlık Bakanlığı İlanlarına Nasıl Başvuru Yapılır?

Sağlık Bakanlığı 2018 yılının son günlerinde 6 bin 409 kişilik yeni bir ilan yayımlandı. Yayımlanan bu ilanın başvuru şartlarını, başvuru tarihlerini ve detaylarını okurlarımızla paylaşmıştık. Ancak vatandaşlar nasıl başvuru yapılacağını merak ediyor. İşte bu haberimizde Sağlık Bakanlığı 6 bin 409 personel alımına nasıl başvuru yapılacağını aktaracağız.

Sağlık Bakanlığı Ambulans Şöförü, Hasta Karşılama ve Yönlendirme Görevlisi, Yardımcı Klinik Elemanı, Veri giriş ve Kontrol işletmeni, Bilgisayar Sistem Kurulum Bakım Onarım ve Arıza Giderme Elemanı, Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Servis Destek Elemanı, Güvenlik Görevlisi (Silahsız),Elektrikçi (Genel), Klinik Destek Elemanı (Hastane) gibi pozisyonlarda personel alımı yapıyor.

Her bir pozisyon için farklı özel şart bulunmaktadır. Özel şartları öğrenmek ve başvuru yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

İŞKUR'un resmi web sitesi üzerinden üyeliğinizin bulunması gerekmektedir. Üyeliği internet sitesi üzerinden de yapabilirsiniz, bir İŞKUR müdürlüğüne giderek de üyelik gerçekleştirebilirsiniz. T.C. Kimlik numaranız ve size verilen şifreniz ile aşağıdaki link üzerinden giriş yapınz.

İŞKUR GİRİŞ

Giriş yaptıntan sonra iş ilanları sayfasına tıklayınız. Bu sayfada aktif olan iş ilanlarını göreceksiniz.

Yukarıdaki resimde gördüğünüz iş ilanları kısmına tıkladıktan sonra aşağıdaki arama sayfası ile karşılaşacaksınız.

Bu sayfa üzerinden Sağlık Bakanlığı ilanlarına ulaşmak için arama kısmına yukarıdaki ilk satırda yer alan Aradığınız pozisyon, meslek, nitelik, beceri, firma adınız yazınız kısmına "SAĞLIK BAKANLIĞI" yazınız.

Daha sonra sağ tarafta bulunan iş yeri türü nü kamu olarak seçiniz aşağıdaki resimde görüldüğü gibi...

Daha sonra sağ alt kısımda bulunan ara butonuna basınız. Artık Sağlık Bakanlığı tarafından 6 bin 409 kişilik personel alımları ile ilgili detayları görebilir başvuru yapabilirsiniz.

Ara butonuna bastıktan sonra aşağıdaki şekilde ilanlar listelenir.

İlanların üzerine tıkladığınızda o pozisyon için belirlenen tüm şartlara ve detaylara erişebilirsiniz.

Gereken şartları karşılıyorsanız sayfanın en alt kısmında başvur butonu bulunur. Bu başvur butonuna tıklayarak başvuru yapabilirsiniz ancak başvurmadan önce hemen alt kısımda yer alan "İş ilanında aranan şartların tamamını taşıdığımı, aksi taktirde sorumluluğun tarafıma ait olacağını, ilan şartlarını taşımıyor olmama rağmen beyanım nedeniyle işverene gönderilmek üzere oluşturulan nihai liseye girmiş olmam halinde Kurumun nihai listeden çıkartma yetkisi bulunduğunu kabul/taahhüt ederim." ibaresinin yanında bulunan kutucu işaretlemeniz gerekmektedir.

Bu adımları gerçekleştirerel şartlarını taşıdığınız ilanlara başvuru yapabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı 6 bin 409 personel alımı ile ilgili diğer merak ettiğiniz herşeye aşağıdaki resme tıklayarak ulaşabilirsiniz.

KPSSCAFE.COM.TR | ANKARA - Özel Haber

- KPSS Cafe, İş-Kur bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4287838/saglik-bakanligi-6-bin-409-personel-alimi-yapiyor-saglik-bakanligi-ilanlarina-nasil-basvuru-yapilir