Aile Bakanlığı'ndan Müjdeli Haber ! Aylık 1000 TL'ye Kadar Destek Ödemesi Yapılacak

Aile Bakanlığı'ndan Müjdeli Haber ! Aylık 1000 TL'ye Kadar Destek Ödemesi Yapılacak 

Aile ve Soayal Politikalar Bakanlığı, herhangi bir sosyla güvencesi olmayan verem hastaları için harekete geçti. Habertürk gazetesinden Aykut Yılmaz'ın haberine göre, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, verem hastalarının evde bakım ve beslenme masraflarını karşılayacak. Aile Bakanlığı hastaların durumuna göre aylık 1000 TL'ye kadar destek ödemesi yapacak.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı verem hastaları için harekete geçti. Bakanlık, sosyal güvencesi olmayan kronik hastalara sosyal yardım yapılabilmesi için Sağlık Bakanlığı ile anlaşma sağladı. Buna göre ilk olarak verem hastalarına maddi destekte bulunulacak. hastaların beslenme, evde bakım gibi masrafları Aile Bakanlığı'nca karşılanacak. Projenin önümüzdeki aylarda hayata geçirilmesi bekleniyor.  

Aile Bakanlığı'nın benzer bir uygulamayı kanser hastaları için de hayata geçireceği öğrenildi. Nadir hastalığı bulunan kişilerinde bir süre bu yardım kapsamına alınabileceği bildirildi.

Kamudan haberler, gündemdeki son dakika haberleri, ekonomi haberleri ve daha fazlası kpsscafe.com.tr ile bir tık ötenizde.

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

- KPSS Cafe, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4287649/aile-bakanligindan-mujdeli-haber-aylik-1000-tlye-kadar-destek-odemesi-yapilacak