Son Dakika: Diyarbakır'da 200 Öğrenci Okulda Yedikleri Yemekten Dolayı Zehirlendi

Diyarbakır'dan alınan son dakika bilgilerine göre 200 öğrenci zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

Bölgeden alınan son dakika bilgilerine göre, Diyarbakır'ın Kocaköy ilçesinde taşımalı eğitim veren okullarda öğle saatlerinde yemek yiyen öğrenciler, bir süre sonra okul çıkışında rahatsızlandı. Genel olarak mide bulantısı, baş dönmesi ve karın ağrısı şikayetleri olan öğrenciler, durumu öğretmenlerine anlattı. Öğrencilerden bir kısmı, öğretmenler tarafından hastaneye kaldırılırken, bazı öğrenciler ise eve gittikten sonra oluşan şikayet üzerine aileleri tarafından hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Kocaköy'de taşımalı eğitim vermekte olan Atatürk İlkokulu, Atatürk Ortaokulu, İmam Hatip Ortaokulu, Kocaköy Lisesi ve 15 Temmuz İlkokulu'ndaki öğrenciler, öğle yemeğinde çıkan pilav ve tavuüu yedi. Yemeğinin ardından baş dönmesi, mide bulantısı ve karın ağrısı yaşamaya başlayan öğrencilerin bir kısmı öğretmenler tarafından hastaneye kaldırılırken, bazı öğrenciler ise evlerine gittikten sonra yaşanan şikayet üzerine hastaneye kaldırıldı. Bölgeden edinilen son dakika bilgilerine göre yaklaşık 200 öğrenci kaldırıldıkları Kocaköy Devlet Hastanesi'nde yapılan ilk müdahalenin ardından bazı öğrenciler Diyarbakır'daki hastanelere sevk edildi.

Hastaneye kaldırılan öğrencilere anında müdahale edilirken, durumu ciddi olanların ise mideleri yıkandı. Zehirlenme vakasının meydana geldiği okullara aynı şirketin yemek verdiği belirtildi.

Kpsscafe.com.tr | Ankara

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4286715/son-dakika-diyarbakirda-200-ogrenci-okulda-yedikleri-yemekten-dolayi-zehirlendi