İstanbul'da Akıllara Durgunluk Veren Bir Hırsızlık Çetesi! Polis Sonunda Yakaladı

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü,6 aydır süren teknik takip sonucunda kendilerini bile şoke eden bir hırsızlık çetesini yakaladı.Çete,gece geç saatlerde ara sokaklarda gözlerine kestirmiş oldukları araçlara çarparak;’’Kusura bakmayın gece geç saatde aracınıza çarpmış bulunmaktayım.Kendi aracımı da yaptıracağım tamirci var’’ yazılı kartvizitlerini bıraktıkları açıklandı.

Daha sonra sabah araç sahibi kartviziti bırakan kişileri aradıktan sonra,çarpan kişinin tamircisinde buluşmak üzere haberleştikleri belirtildi.Araç tamirciye bırakıldıktan sonra,çete asıl işine başlamaktadır.Tamirci araçların kontak anahtarını yedekleyerek,araç yapıldıktan sonra da aracı çaldıkları bilgisi verildi.

Polis ekiplerinin fiziki ve teknik takipleri sonucunda,çete araçların motor ve şaşe numaralarını değiştirerek araçları piyasaya sattıklarını belirledi.6 ilde başlatılan eş zamanlı operasyonlar sonucunda,10 kişinin gözaltına alındığı açıklandı.
Polis memurlarına vermiş oldukları sorguda,çetenin liderliğini yapan Erdal E,bu zamana kadar bu yöntemle 40 adet aracı çalıp,motor ve şase numaralarını değiştirerek piyasaya sattıklarını açıkladılar.10 kişi olduklarını ve herkesin ayrı bir görevi olduğunu belirtti.Kimi araca çarpıyor,kimi araca çarptıktan sonra araç sahibini karşıladıklarını açıkladı.

Gündem, Kamu, Son Dakika haberlerinden anında haberdar olmak için Android ve İOS KPSSCAFE uygulamamızı indirin.

kpsscafe.com.tr | KONYA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4286222/istanbulda-akillara-durgunluk-veren-bir-hirsizlik-cetesi-polis-sonunda-yakaladi