Son Dakika: Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Personel Alımı Açıklaması

Son Dakika: Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Personel Alımı Açıklaması

Son Dakika ! Gıda , Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, sosyal paylaşım sitesi twitter üzerinden , bakanlığın personel alımı müjdesini bekleyen adayları sevindirecek bir açıklama yayımladı.  

Faruk Çelik, twitterdan yaptığı açıklamada personel alımı konusunda Maliye Bakanlığı ile yapılan görüşmelerin olumlu geçtiğini bildirdi. Çelik, "Personel alımı hususunda Maliye Bakanlığımız ile yaptığımız görüşmelerde belirli bir aşamaya vardığımızın müjdesini vermek istiyorum.Bakanlık olarak inşallah bir hafta içinde belirli bir oranda personel alımı için süreci başlatmış olacağız. Şimdiden hayırlı olsun!" ifadelerini kullandı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın 2500 personel alımı için Maliye Bakanlığı'yla görüşmelerinin sürdüğü biliniyordu. Fakat adaylar, diğer bakanlıklara nazaran daha geç açıklama yapan ve personel alımı konusunda cimri davrandıkları öne süren Sn. Bakanımızdan bir an önce müjdeli haber gelmesini talep ediyordu. Hatta , Bakanlığın personel alım sürecinin hızlandırılması için TBMM'ye kadar giden memur adayları, taleplerini milletvekilleriyle paylaşmış, Sn. Çelik'in yoğun programı dolayısıyla kendisiyle görüşememişti.

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

- KPSS Cafe, KPSS bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4285956/son-dakika-gida-tarim-ve-hayvancilik-bakanligi-personel-alimi-aciklamasi