Tarım Bakanı ve Orman Bakanı'ndan Su Pazarlığı

Hafta sonu çeşitli temaslarda bulunmak üzere Şanlıurfa'ya giden Tarım Bakanı Fakıbaba ve Orman Bakanı Eroğlu arasında telefonda ilginç bir pazarlık yaşandı.

Suruç ovasına su bırakılmasını isteyen Tarım Bakanı, Bakan Eroğlu'ndan suyu bıraktırmasını istedi. Fakıbaba, görüntülü olarak görüştüğü Eroğlu'na gerekirse çiftçinin borcunun alacakları desteklemelerden kesilebileceğini belirtti. Memleketi Şanlıurfa'ya giden Fakıbaba, Suruç ilçesinde çiftçilerin sorunlarını dinledi. Fakıbaba, sokakta görüştüğü çiftçilerin su taleplerine kayıtsız kalmadı.

Ekinlerinin kuruduğunu söyleyen çiftçileri dinleyen Fakıbaba, daha sonra Orman bakanını arayarak Suruç Ovasına kanallardan su bırakılmasını istedi. Ovaya su verilmesi halinde çiftçilerin desteklemleerini tutacağını ve borçlarını bu şekilde ödeyebileceklerini söyleyen Fakıbaba, bu hafta Şanlıurfa milletvekilleriyle kendisini ziyaret etmek istediğini söyledi. Bakan Eroğlu ise Fakıbaba'nın talebinin geri çevrilmeyeceğini , taleplerin yerine getirileceğini söyledi. Her iki bakandann da söz alan çiftçiler büyük sevinç yaşadı.

KPSSCAFE - ANKARA

- KPSS Cafe, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4285698/tarim-bakani-ve-orman-bakanindan-su-pazarligi