Bayram Kazalarının Bilançosu Artıyor! 49 Ölü, 235 Yaralı!

Kurban Bayramı devam eder iken, korkulan oldu.

Ülke genelinde çok sayıda trafik kazası meydana gelirken çok sayıda vatandaşımız hayatını kaybetti. Yüzlerce vatandaşımız da yaralandı. 

Kurban Bayramı öncesi birçok bakanımız vatandaşlarımızı uyarmıştı! Bayramda lütfen olun, trafik kazalarına dikkat edin demişti. Buna rağmen arefe gününden beri çok sayıda kaza meydana geldi. Tam 49 vatandaşımız hayatını kaybetti. 239 vatandaşımız ise kazalarda yaralandı. 

Kurban arefesinden beri ülke genelinde tam 79 adet trafik kazası meydana geldi. 

Durum böyle olunca Karayolları 13.Bölge Müdürü Arif Çobanoğlu, vatandaşları uyardı. "Bayram tatillerinde en çok kaza dönüş yolunda yaşanıyor. Dönüş yolunda trafik yoğunluğu daha da artıyor. Sürücüler, yoğunluğun arttığı dönüş günlerinde hız sınırını aşmasın, şerit ihlali, hatalı sollama yapmasın, kurallara uysun çünkü en çok kaza, bu kuralların ihlallerinde yaşanıyor. Trafik yoğunluğunda sabretsinler. Acele etmesinler. Acele etmek, gidecekleri yere ulaşmalarında en fazla yarım saat fark eder. Mesaiye başlama, memlekete bir an önce ulaşma stresiyle hiçbir sürücümüz acele etmesin. Hız yaparak hem kendi canlarını tehlikeye atmasınlar hem de başkalarının." açıklamasını yaptı.

Kpsscafe.com.tr

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4285632/bayram-kazalarinin-bilancosu-artiyor-49-olu-235-yarali