Çocuk Okutan Ailelere Aylık 821 TL'ye Kadar Devlet Desteği (İlkokul, Lise, Üniversite)

Çocuk Okutan Ailelere Aylık 821 TL'ye Kadar Destek (İlkokul, Lise, Üniversite)

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından ekonomik yetersizlikler sebebiyle çocuklarına bakamayan ailelere sağlanan destekler 2017 yılı memur baaş katsayılarında yapılan artışla birlikte tekrar güncellenmişti. 

Buna göre ilköğretime devam eden bir çocuk için ailelere sağlanacak destek aylık 684 TL, ortaöğretim için 730 TL, üniversiteye giden çocuklar için ailelere 821 TL devlet desteği veriliyor. Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen uygulamayla 2016 yılı itibariyle yaklaşık 79 bin yoksul çocuk ailesi eğitim desteği alırken , ailelere gçtiğimiz yıl aylık ortalama 653 TL ödeme yapıldı.

Bu destek sayesinde son 12 yıllık süreçte 11 binin üzerinde çocuk, Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen uygulamayla ailelerinin yanına döndürüldü. Ekonomik yoksunluk yaşayan ailelerin çocukları ile gençlere, sosyal ve ekonomik bir sorunun giderilmesi amacıyla yılda bir, zararu hallerdeyse iki kere geçici ekonomik destek de veriliyor. Bu destek tutarı 2017 yılında 912 lira.

KAYNAK VE DETAYLI BİLGİ , BASIN İLAN KURUMU RESMİ SİTESİ = > http://www.bik.gov.tr/universitede-cocugu-okuyana-aylik-821-tl/

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4285116/cocuk-okutan-ailelere-aylik-821-tlye-kadar-devlet-destegi-ilkokul-lise-universite