2828 Kapsamında KPSS'li ve KPSS'siz 3 Bin 251 Kadrolu Memur Alınıyor

2828 Sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında kamuya 3 bin 251 memur alımı yapılıyor. Ekim ayı başında yayımlanan ilana başvurular için son gün 3 Kasım 2017 olarak açıklandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sayfaları üzerinden yayımlanan ilanda ilkokul/ortaokul/ilköğretimmezunu bin 854, ortaöğretim (Lise) mezunu bin 073, önlisans mezunu 182 ve lisans mezunu 142 olmak üzere toplamda 3 bin 251 memur alımı yapılacağı belirtildi. Yapılacak alımlar hem KPSS puanına göre, hem de kura ile yapılacak. Yayımlanan ilanda KPSS puanına göre bin 397, KPSS'siz (kura ile) ise bin 854 memur alınacağı bildirilmişti.

Başvuru Şartları

# Hakkında korunma veya bakım tedbir kararı alınmış olmak,

# Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının sosyal hizmet modellerinden en az iki yıl süre ile yararlanmış ve reşit olduğu tarih itibariyle de bu hizmetlerden yararlanmaya devam ediyor olmak,

# 18 yaşının dolduğu ve korunma ya da bakım tedbir kararının sona erdiği tarihten itibaren iki yıl içinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına başvurmak.

DPB tarafından açılan sorgulama sayfasında 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında olup olmadığınızı T.C. kimlik numaranız ile sorgulayabilirsiniz. Sorgulama ekranı için TIKLAYIN

Başvuru Bilgileri

# Yerleştirme işlemine yalnızca Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca 2828 sayılı Kanun kapsamında hak sahibi olduğu tespit edilerek Devlet Personel Başkanlığına bildirilen kişiler katılabileceklerdir.

# Yerleştirme işlemi Devlet Personel Başkanlığınca yapılacak olup, adayların yerleştirme tercihleri www.turkiye.gov.tr adresinden alınacaktır.

# Bu nedenle adayların e-Devlet kapısı şifrelerinin bulunması gerekmektedir. E-Devlet şifresi bulunmayan adayların tercihte bulunabilmeleri mümkün değildir.

# Şifresi bulunmayan adayların bir an önce PTT şubelerinden şifrelerini almaları gerekmektedir.

# Tercih işlemleri 03 Kasım 2017 Cuma günü saat 23:59’da sona erecektir.

# Kadro ve pozisyonlar için talep edilen şartları taşımayan adaylar yerleştirilseler dahi atanamazlar. Bu itibarla adayların tercihte bulunacakları kadro veya pozisyonları belirlemeden önce kadro ve pozisyonların karşısında yer alan şartları incelemeleri ve kılavuzda yer alan açıklamaları dikkatlice okumaları gerekmektedir.

İlana başvuru için TIKLAYIN

Memur grubumuza katılmak için --->tıklayınız   ios mobil uygulamamızı cep telefonunuza yüklemek için ----> tıklayınız  android mobil uygulamamızı ücretsiz yüklemek için ---->>> tıklayınız

Kpsscafe.com.tr  | Ankara - ÖZEL HABER

- KPSS Cafe, KPSS bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4285074/2828-kapsaminda-kpssli-ve-kpsssiz-3-bin-251-kadrolu-memur-aliniyor