Avustralya Queesland Üniversitesi'nin bir araştırmasına göre 25 yaşından sonra 1 saat TV seyretmen insan ömrümden kaç dakika azaltmaktadır?

ODTÜ’de Makine Mühendisliği Bölümü 2. sınıf öğrencisi Barış Polat’ı yarışmaya katılması için ailesi ve arkadaşları teşvik etmiş. Kim milyoner olmak ister programına hızlı bir giriş yapan Barış 30 bin Tl soruyu bilerek 60 bin tl geçti. 

Kim Milyoner Olmak İster sorulan 60 bin TL soruda, Avustralya Queesland Üniversitesi'nin bir araştırmasına göre 25 yaşından sonra 1 saat TV seyretmen insan ömrümden kaç dakika azaltmaktadır?

A- 22

B- 33

C- 44

D- 55

Doğru Cevap: A 22

30 bin tl soruda atasözüne göre hangisinin kısmeti ayağına gelir sorusunda joker hakkını kullanmadan Leylek ve Baykuş arasında kalarak Baykuş diyerek doğru cevabı bildi. Babasının evde çok kızacağını söylerek diğer joker hakkını kullanıp kullanmayacağı merak edildi. Ancak yarışmacı doğru olanı yapmasa da doğru şıkkı bilmeyi başarmıştı. Barış Polat 60 bin tl soruyu da bilecek gibi duruyor. Baykuşun neden kısmetin ayağına geleceği büyük merak uyandırdı. 

- KPSS Cafe, KPSS Soruları bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4285021/avustralya-queesland-universitesinin-bir-arastirmasina-gore-25-yasindan-sonra-1-saat-tv-seyretmen-insan-omrumden-kac-dakika-azaltmaktadir