Migros'tan Makro Market Hamlesi!  105 Milyon Liraya Devraldı

Migros A.Ş'den yapılan açıklamada, şirket iddialı büyüme hedefi ve müşterilere yakınlaşma strateji kapsamında, İstanbul  ve Tekirdağ'daki Uyum Market Mağazalarını, Antalya'daki 17 adet Makro Market Mağazasını devraldı. 105 Milyon lira bedel karşılığında yapılan anlaşma sonrası konkordato komiseri ve gerekiyorsa hakim onayıyla Rekabet Kurumuna başvuru yapılacak.

Açıklamada, 2017 yılında Kipa mağazaları da dahil 355 mağazanın migros tarafından satın alındığına yer verilerek, "Bu sürecin doğal bir sonucu olarak 2017 yılında bünyemize kattığımız Kipa mağazaları dahil toplam 355 mağazayı portföyümüze ekledik. Kendi büyüme gücümüz ve yarattığımız verimlilikle yeni bir devralma daha gerçekleştiriyoruz. Türkiye'deki tüm Uyum Market mağazaları ve bazı Makro Market mağazaları olmak üzere Makro Market AŞ'ye ait Türkiye çapındaki 73 mağazayı devralma yolunda bugün ilk adımı attık. 20 yıl önce faaliyetlerine başlayan Uyum Market bugün pazarın önemli oyuncuları arasında. Sektörde bizi ayrıştıran en önemli güçlerimizin başında verimli operasyon yönetim yetkinliğimiz geliyor.

Bu anlaşma ile devralacağımız 73 mağazayı dijital mağazacılık ve verimlilik araçlarımızla donatacağız. İzin süreçlerinin tamamlanması sonrasında, perakendedeki deneyimimizle bu mağazalardaki yeni müşterilerimize de Migros kalitesinde hizmet sunacağız. Bu yıl içerisinde 81 ilde iki bini aşkın noktadan müşterilerimize ulaşacağız" denildi.

KPSSCAFE - ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4284789/migrostan-makro-market-hamlesi-105-milyon-liraya-devraldi