Burslarla İlgili İyileştirme Yapılacak

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Konferans Salonu'nda, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığının (YTB) Uluslararası Öğrenci Akademisi tarafından düzenlenen "Türkiye Söyleşileri" isimli etkinliğine konuk oldu. Burada önemli açıklamalarda bulunan İbrahim Kalın, öğrencilerden gelen sorulara da yanıt verdi.

Cumhurbanklığı Sözcüsü İbrahim Kalın "Burslarla ilgili 2019 yılında iyileştirme yapmayı düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Abdullah Eren de İbrahim Kalın'ın açıklamasına ek olarak kurum olarak dünyanın 150'den fazla ülkesinden 17 bin öğrenciyi burslu olarak Türkiye'de okuttuklarını açıkladı.

Düzenledikleri bu akademi ve seminerlerle, Türkiye'nin bugün dünyada ne yapmak istediğinin daha iyi anlaşılmasını istediklerini aktaran Eren, "Eğitiminizi bitirip, ülkenize döndükten sonra da bunları orada anlatmanızı istiyoruz." ifadelerini kullandı. 

YTB Başkanı Eren, burs imkanlarına ilişkin 2019 yılında iyileştirme yapmayı düşündüklerini belirterek, yurtlara ilişkin barınma yardımı adı altında ekstra bir düzenleme yapacaklarını da açıklamalarına ekledi.

KPSSCAFE.COM.TR | ANKARA 

- KPSS Cafe, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4284541/burslarla-ilgili-iyilestirme-yapilacak