Kemal Kılıçdaroğlundan 'Kontrollü Darbe' Açıklaması Geldi!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz gün ifade etmiş olduğu kontrollü darbe açıklamasına ilişkin, kamuoyuna bir bilgilendirme yayımlayarak; neden kontrollü darbe dediğini aktardı... Açıklamasında 4 madde ile sözlerini özetleyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu şunları aktarmıştır:

" * Meclis’te kurulan komisyonunun darbenin ana boyutunu ortaya çıkarması iktidar tarafından engellendi. Darbenin kilit bürokratları Meclis’e gelmedi. Bu bizi kuşkulandırdı.

* FETÖ’yle ilgili ana iddianameyi hazırlayan savcı görevden alındı.

* Ana çatı iddianamesine dair önemli kuşkular var. İddianamede bazı bölümler arasında kopukluklar var. Nokta nokta gidiyor, sonra üst akıl diye bir bölüm başlıyor. Bu, darbe girişimini kapatma çabası olduğu kuşkusunu ortaya çıkardı.

* 6 Haziran tarihli FETÖ terör örgütüyle ilgili iddianame var. Orada FETÖ’nün darbe yapacağı söyleniyor. Darbe yapacak güce eriştiğine dikkat çekiliyor. Peki, bu biline biline darbe niye önlenemedi? "

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından da şu açıklamalar gerçekleştirilmişti:

" Genel Başkanları da 15 Temmuz'a 'kontrollü darbe' diyecek, elinde dosyalar varmış. Varsa dosya açıkla, 16 Nisan'dan sonra sana bir faydası olmaz, şimdi açıkla. Ama işi gücü yalan. Ama senin de mumun yatsıya kadar yanacak. Sandık demek bunlar için kabus. Kaçış yok bu kabusu yaşayacaklar. Onların kabusu, benim milletimin bayramıdır. "

kpsscafe.com.tr | KONYA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4284389/kemal-kilicdaroglundan-kontrollu-darbe-aciklamasi-geldi