Çevre Bakanı Özhaseki'nin CHP ve Kılıçdaroğlu Açıklamaları

" Şimdi bizim getirdiğimiz sistemde, söz de size geçiyor, yetki de size geçiyor, karar da size geçiyor. Ödleri kopuyor bundan. Niye CHP'nin ödü kopuyor bundan? PKK'yı anladık, 'biteriz' diyorlar. Dışarı kaçmış hainler de aynı şeyi söylüyor. Peki CHP'liler niye bu sisteme itiraz ediyor? Çok basit. Ömürlerinde yüzde 25'i zor aldılar. İhtilal oldukça iktidara geldi bunlar ya da adamları kandırarak koalisyonlarla zor oturdular oralara.

Yüzde 51'i alamayacaklar da ondan. Yüzde 51'i almak zor mu? Aslında kolay da onlar için zor. Nasıl kolay? Şöyle kolay. Yalan söylemeyecekler, dürüst olacaklar, çalışacaklar, millete kendini sevdirecekler. Millet o zaman yüzde 100 oy verir. Niye vermesin bu millet. O partinin adına gıcıklığı yok ki. Adamlarında bir tuhaflık var. Genel başkanları her ağzını açtığında yalan söylüyor, inandırıcılığı yok.

Şimdiye kadar da Türkiye'de hayırlı bir iş yapmamışlar, iki taş üst üste koymamışlar. O zaman da millet seçmiyor bunları. Seçmeyince de bunların defterleri kapanıyor. Dertleri burada bunun dışında başka bir dertleri yok. " ifadelerini kullanan Özhaseki, CHP' nin 'Hayır' oylarının altında yatan sebebin; iktidara geçememe korkusu olduğunu vurguladı...

kpsscafe.com.tr | KONYA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4284047/cevre-bakani-ozhasekinin-chp-ve-kilicdaroglu-aciklamalari