Maliye Bakanı Açıkladı! Kamuya Atama Yapılacak mı?

FETÖ darbe girişimi olayları akabinde gelişen soruşturmalar ile tüm kamu kurumları büyük bir incelemeden geçti ve çok sayıda kamu personeli kurumdan uzaklaştırıldı. 

Uzaklaştırılan kamu personelleri bu kurumlarda büyük bir boşluk oluşturunca herkesin aklına özellikle memur adaylarının aklına kamuya alım olur mu sorusu gelmeye başlamıştı.

Milli Eğitim Bakanlığı'na 15.000 sözleşmeli öğretmen alımı sonrasında da bu kanı iyice kuvvetlenince bilir kişilerden açıklamalar bekleniyor. Tüm memur adayları yapılacak açıklamaları bekliyor.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, memur alımları hakkında önemli bir açıklama yaptı.

İşte o açıklama;

"Dolayısıyla şu anda Milli Eğitim Bakanlığı, Maliye Bakanlığı tarafından yapılan bu vize işlemine bağlı olarak öğretmen alımı ile ilgili çalışmalarına başladı. Kimse endişe etmesin, herhangi bir şekilde kamu kurumlarında nerede bir ihtiyaç varsa bu ihtiyaca istinaden gerekli personel alımı da yapılacak."

Kamu kurum ve kuruluşlarındaki alımlardan anında haberdar olmak için bizi takip etmeye devam ediniz. Önemli haberlerin cep telefonunuza gelmesi için android uygulamamızı yükleyebilirsiniz.
Kpsscafe.com.tr

- KPSS Cafe, Kamu bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4283307/maliye-bakani-acikladi-kamuya-atama-yapilacak-mi