Hükümetten Bedelli Askerlik, Taşerona Kadro ve MTV Zammı Açıklaması

Hükümetten Bedelli Askerlik, Taşerona Kadro ve MTV Zammı Açıklaması 

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Taşeron kadro, MTV Zamları, Bedelli Askerlik, gibi konularda önemli açıklamalarda bulundu. Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Fox Tv'de gazeteci İsmail Küçükkaya'nın konuğu oldu. 

MTV ZAMLARI 

Burada ekonomideki son duruma ilişkin açıklamalarda bulunan Şimşek, geçtiğimiz gün açıklanan OVP ile birlikte gündeme gelen vergi zamları konusunda da değerlendirmelerde bulundu. Bakan Şimşek, MTV zamlarının yanlış anlaşıldığını zamların gelecek seneden itibaren yürürlüğe gireceğini ve alınacak sıfır araçları kapsayacağını bildirdi. An itibariyle herhangi bir zammın olmadığını söyledi.

BEDELLİ ASKERLİK VAR MI?

Bedelli askerlik son zamanlarda özellikle sosyal medya kampanyalarıyla sık sık gündeme geliyordu. Bu konuda hükümetin herhangi bir çalışması olmadığı da yine belirtiliyordu. Sosyal medyada bedelli askerlik gelecek, geliyor şeklinde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirten Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, 'Bedelli Askerlik gündemimizde yok' dedi.

Taşerona Kadro ne Zaman?

Bakan Şimşek  Taşeron işçilerin kamuda istihdamını sağlayacak düzenlemeyle ilgili kendisine yöneltilen soruya da yanıt verdi. Mehmet Şimşek, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı'nın bu konuda çalışmalarında artık sona gelindiğini, hükümetin söz verdiği gibi bu sene içerisinde bu sorunun çözüleceğini söyledi. Bilindiği gibi taşeron işçilere kadro sözü AK parti hükümetinin seçim vaatleri arasında yer alıyordu. 2016 yılının mart ayında eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, tüm çalışmaların sona erdiğini yakın zamanda meclise taşerona kadro düzenlemesinin geleceğini söylemişti. Aradan geçen 1 bucuk seneye rağmen bir düzenleme gelmemişti. Bu konuda taşeron işçilerin yoğun talepleri üzerine kadro meselesi tekrar gündeme geldi. Başbakan Yıldırım, geçtiğimiz günlerde Türk-İş Genel merkezini ziyaret etti ve burada taşeron işçilerle ilgili açıklamalarda bulundu. Taşeron meselesinin bu sene içerisinde halledileceğini söyledi.

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

- KPSS Cafe, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4282924/hukumetten-bedelli-askerlik-taserona-kadro-ve-mtv-zammi-aciklamasi