Abdullah Öcalan'ın Yeğeni Dilek Öcalan HDP'den Aday Gösterildi

Abdullah Öcalan'ın 1987 doğumlu yeğeni Dilek Öcalan, Şanlıurfa'dan milletvekili adayı gösterildi. Dilek Öcalan Abdullah Öcalan'ın öz yeğeni.
Yeğen Öcalan Aday Oldu

 HDP, Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş’ı İstanbul 1. Bölge 1. sıradan, Figen Yüksekdağ’ı ise Van 1. sıradan aday gösterdi. Partinin sürprizi Şanlıurfa 2. sıradan aday gösterilen ve Abdullah Öcalan’ın öz yeğeni olan 1987 doğumlu Dilek Öcalan. Sırrı Süreyya Önder ise bu defa şansını Ankara’da deneyecek.

HDP’nin Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) sunulan milletvekili aday listesine göre, daha önce Hakkâri’den Meclis’e giren Eş Genel Başkan Selahattin Demirtaş İstanbul 1. Bölge 1. sıradan aday gösterildi. Diğer Eş Genel Başkan Figen Yüksekdağ ise Van 1. sıradan listeye girdi. HDP Grup Başkanvekilleri Pervin Buldan ile İdris Baluken’in de seçim bölgeleri değişti. Daha önce Iğdır’dan Meclis’e giren Buldan, İstanbul 3. Bölge 1. sıradan aday olurken, Bingöl Milletvekili İdris Baluken de Diyarbakır 1. Bölge’den aday gösterildi. HDP, YSK’ya 544 milletvekili adayının ismini bildirdi. Bazı aday adaylarının dosyalarındaki eksiklikler giderildiğinde, sayının 550’ye tamamlanacağı açıklandı. HDP’nin listelerindeki adayların 268’ini kadınlar oluşturdu. İmralı heyetinde bulunan İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Ankara 1. Bölge 1. sıradan aday gösterildi. Heyetteki diğer isimler Ceylan Bağrıyanık ile Hatip Dicle ise listede yer almadı. Esra Yazdıç DEMİR-Soner ÖZCAN/HABERTÜRK

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4282873/abdullah-ocalanin-yegeni-dilek-ocalan-hdpden-aday-gosterildi