2017 Yılı Asgari Ücret Miktarı Belli Oluyor ( Asgari Ücret Son Durum )

Milyonlarca çalışan ve işvereni yakından ilgilendiren asgari ücret görüşmelerinde son güne giriliyor. Asgari ücret ne kadar olacak? 2017 yılı asgari ücret tespit komisyonu son toplantısını yapacak. Toplantıya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sn. Mehmet Müezzinoğlu'da katılacak. Bu toplantının hemen sonrasında açıklama gelecek. Asgari ücretin ne kadar olacağı bugün netleşiyor. İşte detaylar...

2017 yılı asgari ücret miktarının tespiti için toplanan "asgari ücret tespit komisyonu" bugün 3'üncü toplantısını gerçekleştiriyor. Toplantıya işçi kesimi, işveren kesimini temsil eden konfederasyonlar ve hükümet yetkilileri katılacak. Asgari ücretin 1300 TL'den yukarıya çekilmesi oldukça muhtemel fakat yüksek miktarda zam henüz beklenmiyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sn. Mehmet Müezzinoğlu "1300 TL yetersiz, fakat işvereni de düşünmek lazım, bu yüzden her iki tarafı da tam manasıyla mutlu etmeyecek ama reel bir rakam üzerinde anlaşmayı umuyoruz" şeklinde açıklamalarda bulunmuştu. İşçi kesimini temsil eden Türk-İş asgari ücretin 2017 yılında en az 1600 TL olmasını istediklerini bildirmiş, işveren kesimini temsil eden TİSK, bu rakamın ekonomiye olumsuz etkileri olacağını savunmuştu.

Asgari ücret ile ilgili tüm gelişmeleri siz değerli ziyaretçilerimiz için yakından takip edeceğiz ve en kısa sürede sizleri bilgilendireceğiz. Asgari ücretle ilgili tüm duyurular cep telefonuma gelsin diyorsanız , mobil uygulamamızı ücretsiz indirebilirsiniz. Mobil uygulamayı indirmek için lütfen TIKLAYINIZ.

Kpsscafe.com.tr | Konya

- KPSS Cafe, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4282832/2017-yili-asgari-ucret-miktari-belli-oluyor-asgari-ucret-son-durum