Öz Oğlunu Öldüren Baba Tahliye Edildi 'Mahkemede Anlattıkları Yürek Burktu'

Öz Oğlunu Öldüren Baba Tahliye Edildi 'Mahkemede Anlattıkları Yürek Burktu'

İzmir 11. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşimaya tutuklu sanık Nimet Tarlak ile sanık avukatları katıldılar. Akciğer kanseri olduğu için savunmasını oturarak yapan talihsiz baba, öz evladının kendisini sürekli ölümle tehdit ettiğini, daha  önce de oğlu tarafından defalarca tehdit edildiğini, oğlunun uyuşturucu ve ev satın almak için 350 bin lira istediğini bunu veremediğini söyledi. Tarlak, "Bu parayı vermemem halinde beni ve amcasını öldüreceğini söyledi. Olaydan üç gün önce de Karşıyaka'da ben, oğlum ve amcası konuşmak için bir araya geldik. Bizden yine 350 bin lira istedi. Konuşma esnasında amcasını bıçakla yaraladı. Polise gittik, şikayetçi olduk. Ben zaten 10 gün boyunca kardeşimde kaldım. Bana 'Erkeksen eve gel, seni öldüreceğim' demişti. Eve gidemiyordum. Olay günü de yine uyuşturucu kullanıp benden para istedi. Sonra da bıçakla saldırdı. Kendimi korumak isterken tabancayla ateş ettim. Aslında ben orada kendimi öldürdüm. Bu olay gerçekleştiği için çok pişmanım." dedi.

Hayatını kaybeden Burak Tarlak'ın eşi de kayınbabasının sözlerini doğruladı, kocasının sorunlu bir kişiliğe sahip olduğunu söyledi.  Özge Tarlak, eşinin kendisine de sürekli şiddet uyguladığını, kayınpederinden hiç bir şikayeti olmadığını, söylediklerinin harfi harfine doğru olduğunu söyledi.  Olaydan kısa süre önce Burak Tarlak tarafından bıçaklanan amca Abdurrahman Tarlak da yeğeninin uyuşturucu bağımlısı olduğunu ve taleplerine aile olarak yetişemediklerini, sürekli aileyi tehdit ettiğini söyledi.

Mahkeme heyeti sanığın tahrik altında suçu işlediğine kanaat getirerek  şahsa 15 yıl hapis cezası verdi fakat akciğer kanseri hastalığının ileri aşamasında olmasından dolayı tahliyesine karar verdi.

KPSSCAFE - ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4282642/oz-oglunu-olduren-baba-tahliye-edildi-mahkemede-anlattiklari-yurek-burktu