Elazığ'daki ev kira artışına soruşturma açıldı!

Elazığ'daki ev sahipleri ve emlak simsarları 6.8lik deprem sonrası enkazdan dolayı konut sıkıntısı çeken depremzedelerin gözünün yaşına bakmıyor. Ev kiralarının birden artmasıyla tepki çeken Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından kira artış konusuyla ilgili araştırma ve soruşturma başlattı.

6.8 şiddetindeki deprem sonrası çadırlarda, parklarda kalan vatandaşın konut sıkıntısını, ev sahipleri fırsat bildi. Elazığ'da kira fiyatları iki katına çıktı. Emlakçılarsa 'insaf!' çağrısı yapmıştı. Bu sese Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı sessiz kalamadı. Deprem sonrasında ev kiralarında fahiş miktarda artış olması ile ilgili araştırma ve soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, "24.01.2020 tarihinde ilimizde meydana gelen deprem sonrasında evlerinde hasar olan vatandaşlarımızın kiralık ev arayışına girdiği, ancak ev kiralarında fahiş miktarda artış olduğu yönünde basına yansıyan haberler üzerine ilgililer hakkında 6502 Sayılı Yasa ve yasal mevzuat kapsamında Cumhuriyet Başsavcılığımızca re’sen araştırma ve soruşturmaya başlanmış olup, kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi.

- KPSS Cafe, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4282569/elazigdaki-ev-kira-artisina-sorusturma-acildi