Üniversite'de O Bölümü Seçenlere 2000 TL Verilecek!

Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Zandar, deri sektöründe her yıl en az 25 deri mühendisine ihtiyaç olduğunu vurguladı.

Türkiye'de ise deri mühendisliği veren tek bölüm olarak bilinen Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi bünyesinde eğitim sağlayan Deri Mühendisliği Bölümünde ise beklenen sayıda mezun çıkmadığı ifade edildi.

Deri Mühendisliği Bölümünüün ve deri mühendisliğinin daha cazip hale getirilmesi kapsamında başarılı olan gençlerin Deri Mühendisliği Bölümünü seçmeleri durumunda asgari ücret tutarında destek ödemesi verilecek.

Türkiye Deri, Tekstil ve Konfeksiyon Sektör Kurullarının Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) ile protokol imzalandı ve bu konuda Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Zandar açıklama yaptı.

İşte Zandar'ın sözler;

"Türkiye'nin deri mühendisi ihtiyacını İzmir karşılıyor. Biz de Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği olarak desteğimizi esirgeyemezdik.

Bu bursun toplam maliyetinin 1 milyon liraya ulaşması bekleniyor. Yaklaşık 100 öğrenciye burs verilmesi söz konusu.

Bu proje 12 ihracatçı birliğimiz tarafından destekleniyor. Deri mühendisliğini tercih edecek ilk 20 bin arasına giren öğrencilere asgari ücret tutarında burs sağlayacağız.

Puan sıralamasında 20 ila 60 bin arasında yer alacak olan öğrencilere asgari ücretin yüzde 70'i kadar, 60 bin ila 100 bin arasında yer alacak olan öğrenciler için ise asgari ücretin yüzde 50'si oranında burs sağlayacağız.

Puan ortalaması 4 üzerinden ise 2,5; 100 üzerinden ise 65 puan üzeri ortalama tutturan öğrencilere de öğretim hayatının sonuna kadar bu burs sağlanmaya devam edecek. Mezun arkadaşlara 5 yıl iş garantisi sağlanacak"

KPSSCAFE.COM.TR | ANKARA

- KPSS Cafe, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4282472/universitede-o-bolumu-secenlere-2000-tl-verilecek